Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by ivica »

Ma ne moraju davat heroin djeci isto tako ne moraju bit oni roditelji za koje se "priča" pa če i mulac kada odraste podsvjesno htjet biti što i otac-majka. Govorim o tome da masu ljudi forsira stvaranje obitelji nebi li tim sebe zaštitili od poriva , bolje rečeno to rade samo da odvrate pažnju,što sami sebi ,što i drugima da se dokažu. To je bolest! Kao: ja sam se oženio i imam djete i tada će svi povjerovat da si se sredio za cijeli život. Ima iznimki dakako ,ali one su rijetkost. Prije par mjeseci se ubio jedan takav ovisnik kojeg sam ja znao. Skinuo se , dobio bebu 3 bebe! nakon nekog vremena mu došlo pa pocuclao suboteks, pa nabavio kutiju za "kada mu dođe" pa mu svako malo dolazilo, pa je uzeo dva metra konopa...
Znaš da ili jesi ili nisi kada se direktno suočiš sa tim! Nema tu hvaljenja, nema tu ega!
Stvar je u tome da svaki poriv za uzimanjem opijata treba bit mrtav, ded, nema više.
Postoje stotine stvari kojima se čovjek može posvetit, život je otkrivanje,a NE zadržavanje na jednoj stanici. Bilo da je dopanje, religija... sve to mora proć. Heroin,kokain,THC,tripovi,bomboni,HEPTANON,SUB sve je to faking ISTA STVAR!!
A isto znači isto!
ignorance is bliss!
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by pop@j »

sad mali govori: "nemoj ga mama tim mekanim maČem" oapli ga pošakom i ponogom :axe:
jebena anestezija, mislim ova ti priča.
djeca vole priče :rock:
pričaj...
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Ne bih se mogao vise sloziti sa tobom.Znas jako je dobro kada je covjek tako realan,moj kolega psiholog bi rekao surovo realan i samo imas sansu takav,raspali brate po sebi i situaciji onako kako to uistinu i jeste,bez rukavica,ega sto kazes,sagledaj situaciju kakva jeste i suoci se sa njom sto prije!Tek tada imas sansu!Bravo ivice,ovo sto si napisao treba da procita i pocne praktikovati sve i jedan bivsi ovisnik,pogodio si pravu stvar.

Ja sam evo od jutros malo...ama cudan,ni napet,ni nervozan,nesto pretjerarano smiren za ovo sto se desilo jutros a radi se o slijedecem:zvoni telefon,poznati broj,nikad ga nisam imao zapisanog u telefonu ali ga znam.Mislim da vecina nas ne upisuje brojeve telefona od dilera,bar ja nisam nikada.Nisam mu duzan,vec duze se nismo ni culi ni vidili,to je lik koji apsolutno nikakve sfere interesovanja nema iste kao ja,zajednicko nam je jedino sto on prodaje,a ja kreten sam mu davao svoj novac i kupovao.Kada je prvi put zvao bio sam u kupatilu,jutarnje tusiranje nakon jos jedne vruce ljetne noci,iako je prozor otvoren i ne pokrivam se obavezno se skuham,oznojim,posteljinu odprilike moram mijenjati svaka dva-tri dana a tusiranje praktikujem i ujutro i navece,nema nista ljepse od ciste posteljine i tusa kada se krene na spavanje i tusiranja ujutro,razbudi bolje od kofeina.
Prvo me je na trenutak obuzeo totalan osjecaj neugodnosti,neka tezina u stomaku,nalik na mucninu,ono kao da pojedes kamen,pa ubrzo nervoza i to val(a sve desava u 10 sekundi,smjenjuju se osjecaji),pa je nervoza bila popracena blagim znojem i to po dlanovima i celu,onda me je spucao bijes.U sekundi mi je sve sto sam prosao do tada proslo kroz glavu,tolikom brzinom da su to bile samo slike,bez popratnih emocija koje se smjenjuju.Volim sto nije bilo emocija,uz slike koje prolete emocije su uglavnom bolne,tuga,bol u grudima neki tupi bude ali sada je bilo bez toga.
Bez puno razmisljanja uzeo sam telefon i nazvao ga.Ono sto je cudno je da je bilo prilicno rano,subota je,dileri u ova doba uveliko spavaju,sta je sad kontam?Nakon nepuna dva zvona javi se poznati glas,tonalitet nekakav prijeteljski kao,rijecima"pa jarane gdje si ti,jesi li ziv,sto se ne javljas.."...Kontam znas ti jako dobro da sam ja ziv,davno si se raspitivao ti i to sigurno nakon nepuni dan ili dva kako sam ti prestao dolaziti,sve ti znas ali hajde da se igramo ovako kako vec zelis,prihvatam.Po inerciji odmah pitam i ja njega kako je on,suplji oni odgovori naravno i samo cekam da predje na stvar,vec slutim sta je,odavno sam spreman na ovo,ne znam zasto mu je trebalo ovoliko dugo..Radi se o tome "jarane,da sam dobio neku robu,kaze ovaj lik prva liga,ti znas da ja to ne konzumiram,jarane,jarane,haveru,oca mi,na',ovo,ono,boli glava roba djeteta mi..."-tipican rijecnik sarajevskog klosara,ne pripada ni jednom od jezika koji se uce u ovim nakaradnim skolama i nema primjesu vjerski obojenog kojeg nazivamo Bosanski,Hrvatski ili Srpski i sto je preseravanje za jedan jedini jezik kojim se ovdje fakat prica i koji je spoj svega toga,ali jebi ga.E ovaj njegov jezik je univerzalan,klosarski i ulicni sarajevski koji sa svim kletvama vise lici ciganskom i sa svim podvalama ide na sibicarski,ali ga razumijem jako dobro.On je ipak diler,nije to neki lektor,pisac ili pjesnik i pocinjem misliti kako ipak ima fond rijeci bogat za jednog dilera,mozda je procitao i "Jezevu kucicu" nekad za ovih 50 godina svog postojanja.Price tece dalje i "e jarane odmah sam se tebe sjetio,oca mi jarane,reko moram ja svog druga zvati da pocastim oca mi jarane,da probas,da mi ti jarane oca mi kazes kako je ovo,a dobro je haveru vidjeces" (oca mi,jarane i haveru nije navedeno pravi broj puta,sumnjam da bi i izvor mogao autenticno ponoviti.)
U prvi mah mi je doslo da kazem "J.... li ti majku onu klosarsku,samo mi reci gdje si i doci cu da te otresem od prvi predmet koji se nadje blizu nas,prebicu te ko macku i uzeti ti sve para i robe sto imas i to ne samo sad nego kada te god vidim,jadu jadni sve ti j... mrsko" ..ali skontam da bi to mozda uspio jednom ili dva puta i dobio bi nekoga na vratu,vrlo vjerovatno nekog navucenog klinca koji bi me za paketic ili dva negdje sacekao i navukao na noz,u najmanju ruku,ili ispucao u prolazu autom,kako god ne bi prosao dobro,nije se igrati sa ovakvima...Pocinjem diplomatski:"Drug moj,ja sam ti bio u Centru za odvikavanje,vec par mjeseci sam u programu,na lijekovima i borim se da se rijesim navike.Propao sam kao Teheran,stvari u porodici su se poremetile,daleko sam otisao,predaleko.Zavrsio sam sa tim nacinom zivota,ne mogu vise,umoran sam.Tebi hvala sto si me se sjetio,da je situacija drugacija rado bih prihvatio tvoju ponudu ali nista vise nije isto.Svoj zivot sam promijenio i....."prekinu me,kaze "Ma neka si jarane,svaka cast,dobro si se ti izvukao,evo me zove neko na drugi tel pa cemo se cuti" i prekinem i ja njega,reoko "Cekaj sekund,molim te nemoj da se cujemo,ja koliko znam duzan ti nista nisam,je li to tacno?" kaze sad vec tisim i zbunjenim glasom"Jeste",e pa nastavljam"Divno,onda te moram zamoliti da me vise ne zoves vezano za ovo niti bilo sta po ovim pitanjima,nije to nista licno i nemoj se uvrijediti-ali kontakt vise nemam niti zelim da imam sa bilo kim ko ima veze sa ovim,nadam se da shvatas" On ce "Ma naravno,ne brini,nisam ja (kao) znao da si ti prestao,ne bi te zvao" "E pa sada znas,sve najbolje tebi u zivotu i sretno" "Vozdra"-govori on.
I skok adrenalina u momentu kako sam prekinuo.Bas sam ponosan na sebe,nisam reagovao nasilno,nisam bio nekulturan,sasvim sam ga pristojno i lijepo otkacio te dao mu do znanja sto sam htio.Nije mi ubacio crva sumnje,nije mi ubacio razmisljanja o tome,mozda zato sto sam ovo ocekivao da ce se desiti pa sam i bio spreman.Nisam reagovao da se sad moram plasiti kad izadjem na ulicu da me nesto ne sastavi jer sam se zamjerio liku,nisam mu dao povoda da pomisli kako me moze okrenuti.Kontam i ako jos bude zvao (a mislim da hoce,ne odustaju oni tako lako) ponovicu istu pricu,jos smirenije i detaljnije.Ovo je takva igra,njegovo je da zove,da pokusava vratiti musteriju,moje je da se nedam.Moja borba je sa svima njima,sa sobom,sa svakim satom gdje se nikad ne smijem opustiti i prepustiti slucaju,prepustiti "ono jednom jos mogu".Ja znam gdje vodi to,ja znam da ova borba ne prestaje momentom kada prestanes uzimati drogu,tada borba u stvari tek pocinje,borba je u stvari posljedica te situacije gdje se odlucujemo da prestanemo i direktno je produkt takve odluke.Za tu borbu treba snaga,njih ce uvijek biti dosta da me sada,nakon par mjeseci ili godina stave na neki test-moje je da se branim,sam i onako kako to najbolje umijem da te testove prodjem i sacuvam svoj zivot.Opredijelio sam se da zivim,da budem na prvom mjestu sebi a onda da mogu biti tu za svoje dijete i svoju porodicu.Jedini preduslov da budem normalan covjek i da pruzim sve sto se od mene ocekuje je da sam cist.Samo tako mogu pokusavati donositi pravilne odluke.Moja borba ce uvijek biti na pocetku,uvijek intenzivna i jaka kao i prvi dan,uvijek nesto sto ce mi u sekundi zastati dah kad pomislim-ali to tako treba,onog momenta kada se covjek opusti on ce pasti,nikad necu zaboraviti ko sam,sta sam prezivio i koristiti to da postanem i budem dobar covjek,neko na koga se moze racunati i osloniti,neko ko je vrijedan.Nedam da me skrene bilo sta sa puta,ovaj put uspijevam,ovaj put je moj,dosta sam bio nesretan i zrtva svojih losih navika,nikad vise!
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by Dedal »

Pozdrav Maxx. budi ponosan na sebe i ovo što "radiš".
Želim ti što bezbolniji oporavak.
MaXX wrote:.Svjestan sam tezine situacije koju sam kreirao,nije nesto sto sam izabrao i da sam mogao birati sve bi ovo drugacije bilo-nisam,mogao,imao snage,nisam vidio,nisam razmisljao-to je dop,sa svom svojom prljavom filozofijom.
Prokomentirao bih ovu rečenicu. Pazi, nije kritika, napad, bla bla, ovo je isključivo moje razmišljanje, "drugi kut gledanja".
Ja kreiram samo ono što hoću.
Svu okolinu i ljude u njoj sam "kreirao" čitaj prilagodio, samo jednoj stvari, doći do dopa po svaku cjenu.
Ništa novo, svi smo to, manje više radili.
Svaki put kada sam uzimao, uzimao sam zato što sam želio, htio, IZABRAO. Uvijek, ali baš uvijek sam mogao izabrati ono drugo, NE UZETI. Nikad mi nitko na silu ili protiv moje volje, izbora, nije unesao u organizam bilo kakvu drogu. Izbor je bio moj, i samo moj. A to što nismo imali snage, volje , znanja da se može drugčije, to je nešto sasvim drugo. Još jedna stvar, koju ja vidim malo drugačije. Ne volim upotrebljavati riječ borba. Meni nije svaki dan borba, u borbu nikada nebih išao samovoljno, ja to zovem život, u onom izvornom, "dosadnom", "normalnom" obliku, sa svim onim dobrim i lošim osječaima, trenutcima, stvarima...borba mi djeluje... za mene definitivno nije borba. Meni je "ono" bila borba. Svaki put kada sam gurao klip u šprici kao da sam igrao ruski rulet, nikad nisam znao hoću li ostati živ ili ne, meni to definitivno slići ruskom ruletu. Zato pomalo, živi, nemoj se boriti, Sad trebaš birati život a ne borbu. Želim ti svako dobro.
Nezamjeri .
Jebiga ovo je jače od mene :-D
A sad ....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PC2hzUPOyJk[/youtube]
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Pozdrav Dedal ,
slobodno mozes uputiti i kritiku,napasti me i iznjeti bilo koji vid gledanja.Ja kritike volim,u smislu da me cine boljim covjekom,kao i svako zapazanje,svaki pogled drugaciji i bilo sta.Razmisljanje ti je na mjestu i da,sve se svodi na stvar izbora ako cemo onako bas biti iskreni i posteni.U pravu si i za borbu,onaj nacin zivota je mnogooo tezi i u poredjenju ,kada vidim sa ove strane kako ti to kazes mislim da si totalno u pravu.
Ja sam jos uvijek u stanju kada pokusavam posloziti sve,mnogo je stvari,pogleda,situacija koje jos ne vidim kako treba-odatle i ogromna zahvalnost za ovo sto si napisao,sasvim ispravno receno i na mjestu,terminologije i shvatanja moram mijenjati,rad rad i samo rad na sebi.
Hvala ti,svako dobro tebi i tvojima.
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Ne poznajem,mozda iz vidjenja,Izvini Sanela.

Dolazim lagano do smanjivanja suboxona,ovaj prelazak sa 8 na 6 osjetio nisam.Mozda zato sto on traje (bar tako pise) 72 sata,mozda je sve psihicka furka,mozda,mozd,mozda...uglavnom dobro je,idemo dalje.
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by demijan »

Pozdrav Maxx,odlicno si reagovao kada te je doticni zvao na tel.Na finjaka ga iskuliras i cao.
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
LuLu
Posts: 77
Joined: Tue Apr 19, 2005 3:57 pm
Location: ZemljaCuda

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by LuLu »

Da MaxX, svaka cast, lijepo si ga iskuliro, ja se ustvari ne bih ni javila, jos bi blokirala njegov telefon
**I'm playing the game, the one that'll take me to my END, I'm waiting for the rain, to wash who I am!**

*U svijetu tajni, mi nismo sami!*
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Hvala vam!

E da uradimo update stanja,naime:na 4 mg sam suboxone-a,dvije tablete,sad je lakse jer se odmah obje stave pod jezik i nema ono jednu da moram poslije.Krace traje,to je bolje.Ali shvatio sam i vaznost rituala uzimanja,pored toga sto lijek ima svoje djelovanje mi bivsi ovisnici smo navikli na te rituale uzimanja necega,sam sistem nabavljanja,akcije i upotrebe tj dolaska do upotrebe je ritual,stvara ti zadovoljstvo a to i mozda nisi svjestan toga.Prvi put kod sebe primijetim da na suboxon pomislim ujutro,ali ne zato sto me dere neka potreba prava,ne kriziram,nije mi lose,kada ga uzmem skoro nista vise i ne osjetim osim da sam normalan.Ali u isto vrijeme-nesto u meni leti da ga uzmem.I to je procedura izvadi,slozi jednu pored druge,pospremi stol kada zavrsis,za vrijeme dok se tope u ustima citaj nesto o narkomaniji.I sad sve ovo izgleda krajnje glupo bez suboxona kao a ritual sam stvorio oko toga.Skontao sam da sam ja i navucen na ove obrasce ponasanja koje ponavljam,da je i to vid ovisnosti i da sam i na heroinu bio isti-dakle ostala mi je navika koja ne valja i sada cu to da mijenjam.
Nema nista lose u uzivanju u stvarima,pa i kafu pijemo na ovaj fol sto vise po inerciji ujutro je pravimo i pijemo a nikad se u stvari ne zapitam treba li mi to.Kafe se ne moram odreci ali kada je stvar u takvoj licnosti,koja ce ovako kao i ja prihvatiti i ritual sa lijekovima-treba oprez.
Sada cu uzomati ovo u drugo vrijeme,idem mijemjati naviku,drago mi je sto sam skontao ovo kod sebe jer danas sutra,ABD kad nestane suboxon-nestace i ritual,idemo polako jedno po jedno:)
Doza od 4mg je savrsena,nikakve razlike sada izmedu 8 i 4 mg.
Spavam,jedem,radim najnormalnije,malo su mi zivci zategnuti,znojenje povecano ali to su zivci,nema to veze sa suboxonom.Kada su ti zivci izrazeniji tu opada i apetit,koncentracija i to stvara nervozu,cesto nesto fulis kad nisi skoncentrisan i onda se nervoza povecava jer ne volis sto je tako.Zivci su popustili radi nacina zivota;BZO ne pijem jer prije svega ne smije sa ovim a drugo,trece je isto sto ne smije sa ovim.Nemam vise objasnjenja zasto nekatableta moze ili ne moze;ne smije mi je sasvim dovoljno,dosta je dubioznog razmisljanja o lijekovima jer kombinacije i sve na taj fol pokopavam u mozgu,samo jednostavno i ono sto mora.
Mislim da cu sada sebi dozvoliti neko vrijeme da budem na 4mg,zato sto mi je toliko prokleto bilo stalo da smanjim,smanjim i evo smanjio.Ali treba i dalje sa oprezom i polako proziviti ova iskustva,recidiva se iskreno bojim kao vraga tako da sada neka ide malo ovako,dok ne osjetim da treba opet.
Eto mili moji,ostajte mi zdravi i glavu gore,borimo se,boricemo se i pobijedicemo ovo.Dosta je bilo :)
Javim se jos....
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by demijan »

Eto mili moji,ostajte mi zdravi i glavu gore,borimo se,boricemo se i pobijedicemo ovo.Dosta je bilo
Ovo je onaj pobednicki duh koji se ceni i postuje :D
Bravo majstore...Za godinu dana ocu jedan virtualni rucak ovde za cast zato sto si cist...barem neki recept a za materijal cemo se sami snaci 8)
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Post Reply