Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Hvala Vam,veliki pozdrav i za Vas.Jeste onako tesko to sve,zivot ti cesto servira milion nekih stvari koje ni pomisliti ne mozes da ti se mogu desiti.Da li je to opravdanje za ovo sto sam radio?Naravno da nije,nema opravdanja za drogiranje,niko nije ni rekao da ce zivot bili lagan,da se nista ruzno nece desavati,stisni zube i prihvati to kao covjek.Tada nisam,mada mi je jakooo krivo sto sam trenutno odletio na liniju manjeg otpora i vratio se onome sto mi je bilo tako poznato.U sustini ja sam to svjesno uradio,nije mi se zivilo nakon svega i svaki dan je bio jednostavno pretezak,nisam vidio poentu,nisam vidio smisao.To je zato sto se nisam ni trudio da ga vidim,niko meni nije branio da ja budem tuzan,da placem,tugujem sa ostalima.Ja sam glumio kamen,ja sve mogu podnjeti,meni nije nista,davao sam taj nekakav lazni optimizam ostatku porodice i svi su oni nekako vukli energiju od mene.Supruga prva.Ne znam ja kako se majka osjeca tada,mislim drugacije je kad se majci desi tako nesto a drugacije kako otac to prozivljava,ona je ipak nosila u sebi to punih 9 mjeseci i osjecaj je drugaciji.Ne moze se to ni reci teze je nekom,svakome je tesko onoliko koliko mu maximalno moze biti,svakom je njegov bol najveci i za veci ne zna.Ja sam morao biti neki stub podrske kroz to sve ali ja to nisam mogao biti,normalan,nisam mogao biti optimista i neko ko ce znati kako dalje i pruziti ostalima ono sto traze od mene.Sada kada razmisljam:nisam ja to trebao ni pruzati,trebao sam plakati kada svi placu,smijati se kad se svi smiju,preuzimanjem tih uloga koje ne mogu ispuniti sam samo sebe odveo u propast,nikom nije ni bilo jasno kako vidim naprijed,kako to govorim da ce sve biti u redu,da ce sve proci,sta je to sto me tjera naprijed u takvoj situaciji..Nista,bila je to droga od koje sam se jos vise uvalio u crno,uvalio sam i porodicu sada,covjek kada se drogira ne radi se samo o njemu i njegovim osjecajima,on vuce sve za sobom.
PPriznao sam ja supruzi da imam problem,nekako je ona odmah i to znala,vidi se to bez obzira sto sam ja to dobro krio-onaj ko me poznaje vidi na meni razliku.Iz pocetka nije tome pridavala znacaj,imali bi par puta malo zesce razgovore ali nista pretjerano da bih ja i pomislio o prestajanju.Nisam trosio neki ogroman novac,radio sam opet 2 posla i novca je nekako uvijek bilo,racuni su bili placeni,hrana,sve je bilo ok po tom pitanju.Problem i jeste sto sam ja to tako prokleto dobro ustelio da nisam vidio kraj drogiranja,mojoj supruzi od materijalnog nikad nista nije falilo,ali smo se polako poceli odaljavati,to se uvijek mora desiti i meni se desavalo a ja ni kontao to nisam.Normalno,narkomanija i heroin su bolest,nesto sto ti totalno iskrivi percepciju i formiras virtualnu realnost,svijet u kojem sam ja tako povridjen mogao da opstanem,bez da puno dijelim da sam "ostao u filmu" vezano za malu i da me to razara,da ne znam kako cu preko toga.Ja nikad nisam trazio opravdanje u tome,nije to sto se desilo meni nikad trebalo niti moze biti zeleno svjetlo za drogiranje,situacija jeste teska ali jako ruzno je dovoditi drogiranje u vezu sa bilo kim,pogotovo djetetom,ne moze to biti vadiona za to sto radim.Ali ja sam to radio da bih pobjegao,kako sam bjezao i svih tih godina prije.
Malo zatim je ponovo ostala u drugom stanju,a ja sa navikom preko koje vise ne mogu.Pokusavao sam 2-3 puta mjesecno da prestanem,nije mi islo,uspostavio bi apstinenciju i ne bi je mogao odrzati.Bili su to ocajnicki pozivi za pomoc,koje ja niti sam izgleda upucivao kako treba,niti je neko to shvatao,to je nekako bila "moja stvar" i trebalo je da se ja izborim sa tim.Lagao bi da sam OK da je ne sekiram ,zena kad je u drugom stanju sekiracija je nesto sto ne smije da bude,jakooo je opasno.I uspijevao sam,nekad bi pomislila,nekad bi provalila ali trudio sam se da krijem.Rodilo se drugo dijete a ja jos uvijek sa istom navikom i sa pokusavanjima da se skinem,Boze dragi kako sam se patio,prezivljavao sam krize bukvalno 2-3 puta mjesecno,uspostavim apstinenciju-ne mogu da je odrzim.Ona je naravno vise bila zaokupirana djetetom,bio sam i ja ali nisam mogao biti ni 10% onoga sto trebam biti kada sam drogiran.Tih prvih 6 mjeseci sam proveo u usponima i padovima,u skidanju i navlacenju,ja vise nisam mogao sam da se rijesim te navike,kako sam radio nekada,kako znam da je moglo.Sada sam star,sada to vise ne moze.Svaki put i svako skidanje je sve teze,krize su sve jace,umirao bi bukvalno par dana i opet se vracao na staro.
Za sve sam bio kriv,moja porodica vise nije htjela ni da me cuje,ni da me vidi,od supruge me je udaljavao svaki pokusaj da se skinem a vjerujte mi pokusavao sam i pokusavao-nije mi islo.Strasna je cinjenica da imas to sad drugo dijete i ne mozes da se rijesis navike,strasno zvuci "tata narkoman",to nije nesto sto ijedno dijete zasluzuje,znao sam to i borio sam se,ali sam nisam mogao.Ubrzo sam naletio na zakljucana vrata od stana i nasao se na ulici.
Nisam je krivio,niti je krivim dan danas,ona svakako nije bila duzna da mi pomogne na bilo koji nacin,zene ne moraju trpiti to i niko mi nije kriv.Nikad ih nisam ostavio bez novca,hrane za dijete niti bilo cega materijalnog,to je ono sa cim ne bi mogao ziviti,to je strasan teret za savjest,imali su sve po tom pitanju ali nisu imali mene.
Spavao sam kod prijatelja,nekog dijela porodice,radio,vrtio se jos malo u krugu skidanja i navlacenja i odlucio da potrazim pomoc.Javio sam se u Centar,bio na terapiji i ostao sa tim suboxonom.Razveli smo se,ja dijete vidjam par puta sedmicno,sada sam mu tata kakvog zasluzuje.Nije to ono sto njemu treba,njemu treba otac 24 sata,ja to jesam koliko mi situacija dozvoljava ali vise ne mogu.Sa bivsom imam pristojan odnos,nismo se mi nikad nesto pretjerano ni svadjali,sada gledam da komuniciram najbolje sto mogu jer je dijete prije svega u pitanju.Nastavio sam zivot,planiram ovo lijecenje zavrsiti i ziviti,onako kako to najbolje mogu.
Umoran sam vise,umoran od droge,umoran od haosa.Sretan sam sto sam ostao ziv,sto sam se izvadio,platio sam cijenu i moje dijete je,ni krivo ni duzno platilo cijenu i platice je.Ali ja moram ziviti sa tim.Zivot opet nije lak,naprotiv,sada je jos tezi nego ikada jer nikad nisam imao ovoliko toga iza sebe.Ali sada vise ne bjezim,sada se nosim sa svom tom tezinom,idem naprijed i uzivam u svakom danu koji docekam budan.Nekad cu opet imati nekoga,pa mozda i djece jos,to bi jako volio,djeca su nesto predivno i nesto sto covjeka ispuni na jedan poseban nacin.Ovo drugo ce uvijek biti tu,to mi niko uzeti ne moze,zivot je takav da je ovako moralo biti.Proslost promijeniti ne mogu ali zato mogu uticati na sadasnjost i da od sada budem kako treba,sam sam postigao ono nemoguce,rijesio sam se i zelje za opijatima,polako se mirim sa prosloscu,svaki dan je borba ali borba koju od sada dobijam i ne mislim popustiti.
Dosta je bilo.

Eto,zelim Vam svima srecu,zelim da uspijete,da budete zdravi prije svega a onda i sretni.Uzdajte se najvise u sebe,samo Vi mozete napraviti razliku i kada vam se cini da najmanje imate sanse i razloga-dovoljno je cvrsto reci ne.To je i najteze ali,niko nije ni rekao da ce vam biti lako :)
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by demijan »

Nemoj da odustajes borba te tek ocekuje i pusti to da si u godinama kada postajes umoran...zivot je pred tobom...Kazu da su ljudi najsposobniji od 35 do 45 i za posao i za sve...
Nikad se ne zna sta donosi sutra...
Sta reci...idemo dalje...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Pozz demijan,hvala ti!
Mozda se nisam izrazio kako treba,mislio sam umoran od narkomanskog nacina zivota,umoran od okretanja drugog obraza kad mi zivot opali samar,umoran od predavanja.Nisam tip koji lako dize ruke,stvarno se borim za sve sto mogu i uvijek sam se borio-ali nikad za sebe.Znas ono kad si sebi na zadnjem mjestu?E pa to je,sve sam mislio da ce i mene neko pripaziti,da onako kako ja gledam stvari gleda i vecina.Kad sam se nasao u Centru za odvikavanje shvatio sam da sam sam.Bolno,bez obzira da li je samoca posljedica droge ili ne jako boli kad si sam.Ovo je velika borba,koju planiram dobiti,mbogo bi lakse bilo da imam nekoga uz sebe,kad ono ni sam ne znas sta je pravilno bar da se posavjetujes.Ali nemam,moje ispucavanje je ovaj forum;moji slusaoci i savjetodavci ste vi.Dobro je da imam i vas,zato sam i pisao jer vise nisam mogao u sebi da cuvam sve.Moze donekle ali previse mi je postalo.
Zatvorio sam se bio,posao;odlasci djetetu po terminima i to je sve,ni drugova,drugarica,sve sam ih zaboravio malo iz straha,malo iz straha i jos iz straha.Moram poceti da se druzim,izlazim,moram vratiti povjerenje u ljude.Tesko je,ali moram
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by demijan »

ista potpuno situacija kao i ja sto sam je imao prosle godine...ja sam se ucaurio bio,zaboravio sam maltene da komuniciram sa normalnim ljudima i druzenje mi se svelo samo sa narkomanima koji su me koristili kako stignu.Klasika...psiha mi je najteze stradala a i pre sam bio nacet ali to me bas dovrsilo...
Svako se bori kako zna i ume i po svom mentalnom sklopu ali imam strasan osecaj po tvom pisanju da si na dobrom putu da se iscupas...ja sam ostavio dop pre malo vise od 15 meseci cini mi se ali sam poceo da se vracam u normalu tek posle skoro godinu dana a i sada sam jos uvek bukvalno uplasen da ponovo ne uletim u problem...
sve najbolje ti zelim iskreno i nadam se da ces imati dosadan zivot u smislu da radis i imas novu porodicu,da dodjes kuci izvalis ze i gledas tv opusteno dok zena petlja po kuhinji a klinci ti skacu po stomaku...
Ja se raspisao malo ne zameri to je moj cilj pa zbog toga...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
LuLu
Posts: 77
Joined: Tue Apr 19, 2005 3:57 pm
Location: ZemljaCuda

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by LuLu »

Ja sam takva postala poslije, presjekla sam svaki moguci kontakt sa ljudima koji bi mogli da mi nadju <nesto>. Prestala sam da izlazim, idem na kafe, parkove, setalista .... sve sam prestala samo da ne vidjam ljude koje znam da imaju, a isto tako i ljude koje potencijalno znam da imaju (a sta ti je to prici nekome i pitat dal ima sto da ti da?!?!)Tako jedno 6 mjeseci, onda sam polako pocela da se izvlacim iz cahure, po koji koncert, zurka, izlazak ali jos uvijek samo izvan grada.... sta je reci
demijan wrote:ista potpuno situacija kao i ja sto sam je imao prosle godine...ja sam se ucaurio bio,zaboravio sam maltene da komuniciram sa normalnim ljudima i druzenje mi se svelo samo sa narkomanima koji su me koristili kako stignu.Klasika...psiha mi je najteze stradala a i pre sam bio nacet ali to me bas dovrsilo...
Svako se bori kako zna i ume i po svom mentalnom sklopu ali imam strasan osecaj po tvom pisanju da si na dobrom putu da se iscupas...ja sam ostavio dop pre malo vise od 15 meseci cini mi se ali sam poceo da se vracam u normalu tek posle skoro godinu dana a i sada sam jos uvek bukvalno uplasen da ponovo ne uletim u problem...
sve najbolje ti zelim iskreno i nadam se da ces imati dosadan zivot u smislu da radis i imas novu porodicu,da dodjes kuci izvalis ze i gledas tv opusteno dok zena petlja po kuhinji a klinci ti skacu po stomaku...
Ja se raspisao malo ne zameri to je moj cilj pa zbog toga...
**I'm playing the game, the one that'll take me to my END, I'm waiting for the rain, to wash who I am!**

*U svijetu tajni, mi nismo sami!*
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Super ste!
Znaci normalno je to sto mi se desava,super je znati.Ma pomislim da mozda nisam pukao od nacina zivota,sve kontam sto se udaljavam od svega,ali taj strah je vidim normalan i prirodan,u svakom slucaju spontan je i valjda ne mozes fuliti kad spontano ides u nesto kontam.
Polako,oporavak je na prvom mjestu,demijan i ja mislim da cu se izvaditi i ovaj put,puno ti hvala sto si podrska i hvala ti na svakoj napisanoj recenici,mnogo si dobar neki lik izgleda i bas mi je drago da si ovdje.LuLu isto,ti vec znas sve :)
A hvala i ostalima koji su se javili ovdje ili podijelili svoju pricu na forumu ili u razgovoru sa nekim,dosta sam toga procitao sto ste pisali,vidim da se svi vi borite sa svojim demonima,da svega tu ima ali da se borite i ne prepustate slucaju.Mnogo je strasnih prica ovdje ispricano,vjerujte mi da mi je zao pomalo svakog od vas radi svega sto ste prosli,koliko vidim uglavnom ste OK likovi...Ali takvima se to i desava,rijetko koje dzubre od covjeka zavrsi ovako.
Treba da ste ponosni na sebe,cak i vi koji samo citate i ne javljate se,treba da ste ponosni sve dok ste cisti ili se borite da budete,postanete.Svaka borba ce prije ili kasnije rezultirati uspjehom,samo onaj ili ona koji se trude imaju i sansu da uspiju.
Bio sam nedavno u Centru za odvikavanje,uzimao recepte.Ljudi kako me preplavio neki prijatan osjecaj,ne mogu vjerovati,kao da sam kod kuce dosao.Zahvalan sam im mnogoooo,ljudi su mi spasili zivot,u situaciji kada su me svi ostavili i okrenuli ledja.Oni su prepoznali u meni da sam vrijedan truda,vrijedan pomoci i potrudili su se da me stave na noge.Nevjerovatno je sta 21 dan moze uciniti od covjeka.
Inace radim,mnogo radim,to mi pomaze nekako u svom ovom oporavku i stajanju na noge,sto vise obaveza se ima lakse je,mislim da je pravo tesko ljudima koji nemaju posao ili neki vid okupacije kada odluce prestati sa drogom,dosada je neprijatelj pravi,cesto baca u razmisljanja i probudi onog demona u covjeku,koji razjareno trazi drogu.
Da nemam posao isao bih u komunu,komuna je super stvar,ne znam zasto ljudi toliko bjeze od toga.Nece naravno ni 10 godina komune biti garant da je covjek izlijecen ali ce taj period pomoci covjeku da ojaca,da stane na noge,mnogo je lakse izgraditi cvrst karakter i onda izaci na ulicu,medju ovako sve i svasta.
Danas idem vidjeti sina,moj je dan za vidjanje i jedva cekam,nisam ga vidio od utorka.On je tako divan,mnogo vise je vezan za bivsu ali neka je,mene gotivi na jedan skroz drugi nacin.Igramo se,smijemo,pravo je veseo i ne pravi skoro nikakve probleme,sve ga zanima,sve bi da dira,vidi,analizira sve.Zubici mu uveliko rastu pa sve zivo trpa u usta,ali ne place,to je tatin borac dragi,velika tatina beba draga.Kupio sam mu biciklo na 3 tocka prije koji dan,odusevljen je bio,ali nije obicno biciklo vec ia neku rucku za guranje,mozes ga fino gurati i setati a da se ne saginjes.Nije ni skupo bilo,nekih 80-ak km.Inace su stvari za malu djecu skupe pravo,ja ne znam sta je ovo i da li je uvijek bilo ali za sta god uhvatis (a sve ti treba,odjecu i obucu brzo preraste)sve je skupo pravo.Ne praktikujemo da jede one kasice,to naravno bivsa pazi mnogo vise jer je vise sa njim ali i ja pazim kad sam tu.Obicno mu kuhamo,malo mrkvice,brokulice,mesa,salatica i raznog povrca a i voca bar jednom dnevno.Pravilna ishrana je jako vazna,one kasice su po 2 i po,3 km i hajde sto je to fakat skupo za jedan obrok ali nije kvalitetno,industrijska hrana i nije zdravo ni malo,pise da nema konzervansa ali ne vjerujem ni datumima ni sastavu,najvise volim kad mu napravimo da papa.A papa sve.Pravi je dar direktno sa neba moj misinja mali,kako je to sve bilo sa malom stvorio sam traumu od hranjenja i malo kilaze,ali on kao da osjeti to i jedeee kao veliki,sve sto mu se da.I dijeli sve,sta god da jede obavezno stavi u usta svima po komadic,nike skrt ni malo,isti je ja po tom pitanju.Eto,da ne kasnim kod ljubavi svoje male idem pod tus pa po njega,idemo u zivot nas dva muskarca :)
Drustvo hvala vam jos jednom,svako dobro vam zelim,pisem novosti skakako.
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by ivica »

MaXX wrote: Inace radim,mnogo radim,to mi pomaze nekako u svom ovom oporavku i stajanju na noge,sto vise obaveza se ima lakse je,mislim da je pravo tesko ljudima koji nemaju posao ili neki vid okupacije kada odluce prestati sa drogom,
A štaš drugo!? Što drugo! Dobro doša u klub!
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by demijan »

Pravilna ishrana je jako vazna,one kasice su po 2 i po,3 km i hajde sto je to fakat skupo za jedan obrok ali nije kvalitetno,industrijska hrana i nije zdravo ni malo,pise da nema konzervansa ali ne vjerujem ni datumima ni sastavu,najvise volim kad mu napravimo da papa.A papa sve.Pravi je dar direktno sa neba moj misinja mali,kako je to sve bilo sa malom stvorio sam traumu od hranjenja i malo kilaze,ali on kao da osjeti to i jedeee kao veliki,sve sto mu se da.I dijeli sve,sta god da jede obavezno stavi u usta svima po komadic,nike skrt ni malo,isti je ja po tom pitanju.Eto,da ne kasnim kod ljubavi svoje male idem pod tus pa po njega,idemo u zivot nas dva muskarca
E a ja idem u zivot sa cerkom :D moja je malo starija ali opasna kao soda...sada polazi u 6 razred a razmislja kao da ima 5 godina vise...Ja sam puno toga propustio kada je bila beba i to ne mogu da ispravim ali mogu sada barem da se potrudim koliko toliko da joj budem pri ruci ako joj nesto treba...Malo mi je upala u depresiju kada smo se ja i moja bivsa rasturili a tvoj je previse mali da oseti to da mu roditelji nisu vise zajedno ali opet...dete je to...nikad se nezna...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Hvala ivica !
Tako demijan,tako i treba,djeca bar u meni bude neka totalno lijepa osjecanja,kao da sam i ja mladji kad sam sa njim,mogu da budem i djetinjast sto i jesam onako u dusi kad skontam i u drustvu djeteta to prolazi super.Dobro si to skontao,sta je bilo-bilo je,ne moze se ziviti u zatvoru proslosti,prve stvari za uspjesnu rehabilitaciju koje treba odraditi su (po meni) upravo pokopavanje proslosti koja nam je svima neprijatna i izvlacenje samo onih dijelovva koje uzimamo kao skolu,da nam pomognu da budemo bolji.Sada,kada bi svaki cas mislili o tome kakvi smo bili,sta smo propustili,pa se jos opteritili tim-kako bi naprijed?Nikako,ne moze se tako ziviti.Pa i ljudi koji se nikad nisu dotakli ovoga (znaci droge) sigurno u zivotu pogrijese nesto,ucine nesto radi cega se kaju-ali ni oni ne zive svaki dan sjecajuci se toga i noseci taj teret sa sobom,ne moramo ni mi.
Kazu da djeca osjete to,osjete sve,moj malac je kao spuzva,tacno kako ga uzmem kao da pokupi samo osjecaje od mene,ako sam ja super i on je,ali ako sam nesto neraspolozen-ma trenutno bude takav,kenjka,place,nista mu nije po volji.Osjeti i on sto se izmedju nas desava,ja gledam da budem u sto boljim odnosima sa exicom jer ne zelim da on gleda svadje,rasprave,slusa bilo sta vezano za drogu ili neki nesredjeni dio zivota.Izgubio sam i ja evo godinu i po,ali kad skontam mogao sam izgubiti i zivot,mogao sam nikada ne biti kao sada-relativno sposoban da mu pruzim koliko toliko normalno djetinjstvo.Moze to naravno uvijek bolje,vise,ali polako,bicu i ja bolji,bice sve bolje,samo polako i korak po korak.Toliko dugo sam se unistavao,toliko dugo sam unistavao situaciju,ne moze preko noci sve da se zaboravi.Ali hrabro,idemo svaki dan po malo naprijed,misiji koraci prema svjetlosti i suncu ali su koraci naprijed,bez obzira koliko mali i sitni oni bili.
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by Param-parcad »

pozdrav max payne,procitao sam tvoju ispovest u jednom dahu i sta reci...svi smo mi manje-vise istu pricu isfurali.nego...reci mi, druze,koliko jos dugo planiras da budes na suboxonu?ja sam imao prilike par puta da ga uzmem i znao me opaliti bolje nego smece sa ulice pa bih po tome rekao da to i nije neko resenje ali opet,sta ja znam o tome kada nikad nisam ni bio na substituciji...poz i sve najbolje.
Post Reply