Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by demijan »

Budite mi zdravi,zelim da se i vama desavaju neke lijepe stvari koje ce vas obradovati,iskreno.Bas je lijepo kad ti se nesto lijepo desi.Poslije svog ovog mog zivota,svega toga necega sto mi se i desilo a i sto sam sam unistio konacno i tek sada se pocinjem osjecati sretan,sretan sto ja zivim i sto ja imam zivot(ono ranije sam bio za dijete,nekoga,nikad za sebe).Ne znam koliko ce trajati ali cu da uzivam makar sutra prestalo
hehehe sve najbolje majstore :D
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
IWantToLiveCleanNo2
Posts: 15
Joined: Mon Dec 05, 2011 12:16 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by IWantToLiveCleanNo2 »

Ne znam dal sam se ikad za ikoga koga ne poznajem ovako radovala da je sretan, kao za tebe!
Samo neka tako nastavi :D
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Heya,

hvala Vam ljudi.Fakat.

Evo da napisem par rijeci,dugo je od kako se nisam javio.Lijecenje ide super (kuc kuc,tuk tuk),suboxon sam smanjio na 2 mg,znaci bukvalno jedna tableta ujutro.I super se osjecam!Smece mi ne pada na pamet,osjecam se kao da nikad nisam ni probao to,sada gledam na sebe sasvim drugim ocima,mnogo vise se cijenim prije svega,mnogo vise sebi ugadjam,mnogo vise sam se posvetio sebi.Sitne su to stvari,i dalje naravno moja misija je da to dijete izvedem na pravi put i sto bolje provedem svaku minutu sa njim,tu gorim,na to se trosim nenormalno,ali je pravo slatko iako je iscrpljujuce,strasno dobra je to terapija i najbolja je definitivno,najljepsa je nagrada njegov iskreni osmijeh kojim me povremeno nagradi.Onda taj njegov sjaj u ocima kad me vidi,prosto se zacakli sav i nabaci osmijeh,ljudi moji kako to dize u nebesa,pocne nesto igrati u meni,uhvati me blaga slabost u koljenima i zglobovima u rukama i nestane iduce sekunde,a onda me preplavi adrenalin,a misli su samo okrenute prema njemu,sta da uradim sljedece da mu se svidi,kako da ga oraspolozim,da se smijemo?Mnogo se smijemo,svaki moj dan kada je za vidjanje malog provedemo bar 30 min u totalno zaraznom smijanju,budalesemo obojica nesto i osjecam se predivno,mlad,lud,kao da se nikad nista nije desilo,pored njega zaboravim sve,kroz smijeh i igru moj svijet postaje bolji,puniji,on mi tako ispunjava zivot i daje snagu,on mi je ponovo pokazao sta je sreca,da mogu biti sretan,da se ne trebam plasiti toga,da nista ruzno nece biti ako budem sretan,da me nista nece vratiti u crnjak ako budem sretan,da se mogu radovati i smijati i ne plasiti se srece jer tuga i crnilo iza toga nece doci.
Ne mogu rijecima iskazati koliko mi je drago sto sam cist i sto mogu biti dobar otac svome djetetu,svako dijete zasluzuje da ima full oca i koliko god to moze dobiti,svako dijete,ako imate dijete i koristite drogu-svjesni niste sta propustate,u zabludi ste da ste "high" i da vam ne moze biti bolje,u zabludi da je to top osjecaja jer ne osjecate ama bas nista sto bi trebali i zali Boze vremena provedenog tako.Mnogo bi pogrijesio da sam nastavio,mnogo bi pogrijesio i uskracen bio da sam ovo sve propustio,pravo bi lose bilo da sam umro od nekog overa i propustio ovo sve jer komotno bi se moglo reci da nisam ni zivio.Da,prosao sam dosta,revise,ali ovo je nesto sasvim drugo,mislio sam da sam sve vidio i dozivio-ali nisam i drago mi je sto nisam,drago mi je jer sam trenutno najsretniji covjek kojeg poznajem i po prvi put se poznajem,po prvi put sam zadovoljan onim sto jesam.
Nisam bogat,nemam mnogo neke pokretne ili nepokretne imovine,radim posao od kojeg imam prosjecnu platu od koje se preziviti moze,nemam djevojku,moja porodica je majka,brat i sin:neka su svo troje (a i bivsa zena) zdravi,neka mi je to najmladje i najmilije uvijek ovako blesavo,smijesno i moje,neka je uvijek sretan i ja cu biti sa njim,to je sve sto uistinu zelim.Nekad cu mozda i da upoznam neku pristojnu djevojku,koja ce me prihvatiti ovakvog kakav jesam,mozda budem imao jos djece,ko zna sta bi jos moglo biti od toga-i bicu samo sretniji,pozitivniji,nikad vise nazad,za sjaj u okicama i za buduce sijanje u okicama idemo samo naprijed!
Pozdrav za sve,ostajte mi zdravi,cisti,jaki !
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by izabella »

Svaka ti cast,procitala sam za 2h celu tvoju pricu....zelim ti sve najbolje !
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Hvala izabella na lijepim rijecima.

Dugo me nije bilo,od aprila kako kaze ovaj moj post dole - i necu da gubim vrijeme nego iz pika da se pohvalim:evo godina prodje,ne padoh nijednom,na 4 MG Suboxona sam.Ej ljudi ja se godinu dana ne drogiram!Godinu dana!Neko ce reci nije to nista,to si na pocetku,taj neko je mozda i u pravu,mozda i nije-ali ja sada trenutno uzivam u cinjenici sto sam godinu cist,tralalalalala,idemo cedevita,vocni sokovi i sve sto nije gazirano ovdje na post i u zdravlje,posluzite se dragi gosti :drinkers: :D :D
Jako dobar osjecaj,samopouzdanje skace ali svoju ranjivost ne smijes zaboraviti,nikada.Svi smo mi dva sms-a udaljeni od recidiva,bar ja cak i nakon godine dana.Ova godina ujedno i plasi,u tom smislu da sad vrlo lako moze,ako si naivan,da te ponese misao da si zavrsio sa tim i da se opustis..a onda znamo sta ide.Daleko od toga da ja zivim u stalnom strahu,nee,ali lagani gas opreza u svemu,pa i u ovom obiljezavanju godine.
Sa nekog drugog aspekta;kako je to jadno,ponosan si na sebe sto godinu dana nisi radio neke od najprljavijih i najgorih stvari koje covjek moze da radi,hvalis se nekakvim uspjehom nakon toliko neuspjeha,pogazenih rijeci,obecanja,izgubljenih ljudi oko sebe,lazi,porodice,nesto sto se vise nikad mozda vratiti nece,toliko sranja te i nakon ove ciste godine prati,neko nakon godine ni dugove ne vrati,pa ni nakon 4,6,zavisno od "voznje" kakvu je imao,i mene je pomalo zakacilo sve od toga,ali sta je alternativa?Da si kazem ovako "jadu"Bijednice?Propalice,kako te nije sram?Pa sa tog aspekta bi imao pravo,nije da ne stoji ova prica iako je prilicno surova ali ima tu i prilicno jakih cinjenica i to koje stoje da se razumijemo..Samo je jedno pitanje:gdje bi me to dovelo?Ili bolje da kazem gdje bi me to odnjelo?
Sustina cijelog ovog mog monologa je da u stvari zelim reci da evo nakon godinu dana,kao i prvog dana-ti prvo samog sebe imas,tog sebe i jedinog sebe kojeg ti moras pripaziti,najvise ti i to od samog sebe,jer svi smo mi bar dvije licnosti,znaci kad se probudis misli malo na sebe i cuvaj se od sebe.Svi to znamo,jako dobro smo egoisticnost istrenirali u drogiranju,samo je sad koristis u pozitivne svrhe,gledas sebi dobro.E posto ti nije dobro da sebe nazivas jadom,iako kao sto rekoh mnogo toga stoji u toj prici-na to ces okrenuti glavu i reci sebi (ja inace malo surovije sam sa sobom) "Da,jesam jad,ali evo i jutros cist,pa sam ipak mali manji jad nego juce recimo,i tako svako jutro.Nikakva lazna tapsanja samog sebe po ramenu,nikakvo "dizanje# u nebesa svojih postupaka-jos uvijek ti je mjesto na dnu,isplivao si iznad vode i mozes disati,ali ces se malo duze brckati,dok ne zasluzis da malo vise izadjes iz bare luzera.
Omda te u svom tom razmisljanju prekine nekav blagi zenski miris,sve ti se funkcije zaustave i vrebas ocima kao piton zabu,ko je ovo i gdje je,te nisi ni pomislio do kraja kad prolazi crnka tamnije puti,tik pored tebe i ,nestane ti daha na momenat...hmmm,prelijepa,pristojno obucena,diskretno nasminkana smedjih ociju,lijepa...cak si primijetio da negdje zuri,zamirisa malo krema za ruke,u zurbi kao da ju je stavila u liftu..I vec mogu nabrojati par stvari koje su joj super:lijepo hoda,kosa joj je cista,pustena,farmerice je ne utezu ali veci broj ne bi valjao,lijep oblik ociju iako su oci klasicno smedje.....i prekinem se zakljuckom da bi volio da me je pitala za ulicu,neki broj,eto da cujem i glas....
I ko je sad luzer?Pa evo prvo tip pored mene,nije je ni skontao,a onda i ovaj preko ceste sto se okrece ko papak za njom,nije to macho pogled,vidis ti na livadi je on smekao kokosi komsijine,samo sto joj papak nije kukuruza bacio da mu dodje...ili onaj mrsavi sto joj zvizdi kao da je pas pa ce mu doci....i ko je luzer ono?Pa svako od nas u jednom momentu,samo se stvari polako popravljaju i idemo dalje,sigurno je bilo jos luzera na prvi pogled ali ja sam skrenuo svoj vidokrug na tv koji se vidi kroz izlog neke osrednje radnje i tu je bio jedini pobjednik jutra,ako ne i dana:ptica trkacica koja je opet nasamarila svog luzera i ovaj je jedan explodirao,po ko zna koji put.
Svi smo mi ponekad gubitnici,da nije gubitnika ne bi bilo ni pobjednika,da nisam luzer jednog dana ne bi mogao ni postati pobjednik,da nisam napravio sto jesam mozda bi bio malo manji luzer i zivio nekim malo laksim zivotom,ali mozda i ne bi:eto kojot nije nikom nista napravio pa mu je 10 puta gore nego meni-ali sve dok ganja pticu i psihicki ne potome zaista i ima sansu da je uhvati....
Zati dragi moji idemo mi svi za nekom pticom nasom,odlucno i hrabro,bez obzira koliko se osjecali trenutno kao luzeri sutra to vec moze biti proslost,samo trcite za njom...
Pozdravljam vas i ostajte mi dobri,zdravi,sretni.
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by pop@j »

nije da sad čitam svako slovo il' da sad brojim tuđe miligrame
čestitam brate prvu godinu i sve naj..:)
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Hvala :)
Nije me bilo odavno,to obicno moze da znaci dvije stvari:ili si pao pa i nemas kompjuter da se javis,ili si zauzet toliko da nemas vremena da pises na forumu.E pa ovo drugo,i to moram da naglasim kako mi je pravo drago sto je jos uvijek ovo drugo,sto to prilicno dugo vec traje,prestao sam brojiti ali ima preko dvije godine?Tako nesto...da ne vracam sad postove i gledam kad sam sta pisao...uzas sam sa datumima,u stvari ja se uopste ne snalazim u ovom vremenu nikako,neko kaze prije mjesec bilo nesto-meni to nekad izgleda kao 6 mjeseci ili kao 10 dana.Ali pravo fulim,bas ono mnogo..Ali dobro je,ne zaboravim dogadjaj...i sreca je sad u ovo "moderno vrijeme" ima ovih telefona,podsjetnika na razne nacine,pa i na kompjuteru,to stvarno olaksava zivot sa datumima...pogotovo rodjendanima ovih koji ti nisu najblizi...nego,dokle smo?
Pa na istom,suboxon,2-4 mg dnevno,ali ponekad i zaboravim uzeti dan ili dva,pa onda uzmem i tako..Doktori kazu ne valja preskakati,drzi se svoje terapije,i ja se drzim stvarno koliko god mogu-samo nekad zaboravim i skontam ovako u pola dana da nisam popio,ili se dvoumim jesam li ili nisam...Naravno Suboxon nikad ne nosim sa sobom,uvijek je kuci-sto radi policije,sto radi sebe samog,kad preskocim i nije mi tu jednostavno mi ne fali,da mi je pri ruci sigurno bih odmah uzeo,ne bi mogao zaboraviti da uzmem.I volim sto preskocim,ne znam koliko je maksimalno koliko to moze trajati bez njega niti mi se to pokusava,ne zelim jos prekidati,sada mi savrseno odgovara da ovako uzimam i kad zaboravim-nikom nista.
Heroin...e pa bilo je ponuda...Ovako:dva puta sam se do sada nasao u situaciji da ljudi koji su tu ili imaju kod sebe,ili zele da me pocaste,ali iskreno i najiskrenije-prije nalazenja sa tim likovima ili prije sretanja stvarno nisam imao pojma da ce doci do toga.Da jesam-pobjegao bi,izbjegao bi situaciju!
I ovako sam to uradio,kako se povukla prica pokupio sam se kao najveca kukavica ona i izvinio se,rekao da zurim i imam obaveza..i skontali su,obadva puta.Kazem kukavica,mada u sustini mozda to nije ni malo kukavicki,iskoristio sam tu rijec jer nisam ostao tu nego eto pobjegao...ali ako je to kukavicluk onda eto neka bude,jesam,kukavica sam,bojim se tih susreta,tih prica,izbjegavam,bjezim...
Ma nemam ja sta vise tu da trazim!Glupo je,sta cu ja sa 2,3 lika koja kljucaju ili zavrsavaju nesto,sta da ja trazim tu?Nikakvih zajednickih tema,prica,relacija...nikakve veze nemamo-osim onoga po cemu se ako Bog da vise nikad vezati necemo...I necemo...
Zato sto ne mogu vise,i dalje se strasno bojim svega toga-a malom je 4 godine,kao spuzva je,sve zivo upija i zna,pamti svaki izraz lica mog,svaki pokret,imitira,uci,gleda u mene kao u Boga onim naivnim okicama i ono bezazleno,djeciji,tata mu je nesto posebno,vrh svijeta.Valjda zato sto ja pustim sve,nas dvojica se prije svega jako lijepo druzimo,igramo,a onda kad dodje vrijeme i situacija da uci,upozna-e tu upadnem i objasnim...pa drugi put,pa peti put,pa onda zaboravim i ja kako ide,pa nadjemo neki nacin da je prihvatljiv...ali kompromis,kompromis i podrska,a postovanje sticem,bar se nadam da sticem.Ja ne zelim da me postuje zato sto sam mu otac i po pravilu nekom me mora postovati samo zato sto sam mu otac,samo zato sto sam u nekom momentu spavao sa njegovom majkom!Po meni postovanje se zasluzuje i ja to pokusavam nauciti njega a onda i kroz neke svoje postupke prema njemu dobiti i njegovo postovanje,da to nesto znaci i da to nije strah od batina ako nesto zezne ili bilo sta tako..Strasne su to stvari,ko ima djecu mislim da me moze shvatiti kad kazem da je strasno kad dijete pogrijesi,totalno nehoticno i iz neznanja-a onda dodje roditelj i napravi problem jos poseban radi toga..Kakvu to frustraciju stvori...i tu nema prijateljstva,tu nema postovanja...
Dobro,moram priznati i da me vrti ponekad oko malog prsta,ispadam ponekad pravo blesav na ulici ili u parku samo da bi njega nasmijao i uradim nesto sto je totalno neprimjereno za mene,da se uvalim u pjesak,isprljam vise nego on,penjem po drvecu i glumim majmuna da bi se on smijao,oni roditelji me gledaju kao da sam blesav i masu tih nekakvih ludorija-ali briga me,nama dobro pravo,super se zabavimo,on se smije,ja cvjetam sto mu je zabavno i tako...
I to je ono slatko i ljepse vrijeme-inace ostalo klasicno,posao,posao,posao,svaki dan 8-17...I to je zanimljivo,ali ovo sa malim je neuporedivo..
Sta jos...udebljao sam se,4 ili 5 kg....pokusavam od kraja rata to i nije mi islo nikako,ali nikako,nema sta nisam probao.Sad zadnje dvije godine se i ne trudim,jedem normalno,doduse neredovno radi posla ali eto jedem,jednom do dva puta dnevno i uspio sam se popraviti,vidno..svi me pitaju jesam li to poceo trenirati nesto(misle na teretanu) i kazu mi da mi dobro stoji sto sam malo dosao sebi...Nisam ni znao da sam izgledao kao les bas toliko,sve dok mi ovo nisu poceli govoriti...navodno bio sam premrsav...bas me cudi..:)
I eto moj dobri narode,ne znam vise sta da vam pisem..dobro je,ide ovo nekako na bolje sve,stvarno sam zadovoljan,nadam se da ste mi vi svi dobro,zdravo i da napredujete...ako se i desi korak nazad-ispravljajte sto prije i opet naprijed.
Ostajte mi dobro,zdravo i sretno vam svima dalje.
Pozdrav,nastavicu opet cim bude sta novo.
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by sanela »

Heeej MaXX, drago mi je pročitati da si dobro i da ideš naprijed! Na subu si, OK, dok budeš se budeš osjećao sigurnije tako, neka ga. Međutim, upravo radi sebe, djeteta i budućnosti, odvoji vrijeme, nađi dobrog psihoterapeuta i malo popričaj, da ti pomogne da stekneš uvid u to zašto ti treba sub da bi se osjećao sigurnije, da ti pomogne da se lagano skineš s njega. Nema potrebe da budeš na hemiji čitav život.
Ma nemam ja sta vise tu da trazim!Glupo je,sta cu ja sa 2,3 lika koja kljucaju ili zavrsavaju nesto,sta da ja trazim tu?Nikakvih zajednickih tema,prica,relacija...nikakve veze nemamo-osim onoga po cemu se ako Bog da vise nikad vezati necemo...I necemo...
Ovo si odlično napisao. I nisi kukavica, nego si promijenio život i ideš dalje. Nekim ljudima jednostavno ne treba dozvoliti da budu dio naših života. Zbog nas samih i naše budućnosti.
a malom je 4 godine,kao spuzva je,sve zivo upija i zna,pamti svaki izraz lica mog,svaki pokret,imitira,uci,gleda u mene kao u Boga onim naivnim okicama i ono bezazleno,djeciji,tata mu je nesto posebno,vrh svijeta.Valjda zato sto ja pustim sve,


Super je što se sa sinom družiš, zabavljaš, nasmijavaš ga, izvodite ludorije ;) Ipak, radi njega je dobro da ima granice. Da zna šta smije, a šta ne smije. Da mu objasniš zašto nešto ne smije (pogotovo dok bude malo stariji), da razgovaraš sa bivšom i ono što mu ona ne da, da i ti ispoštuješ. Nemoj dozvoliti da se tako mali nauči manipulisati. To će mu postati model ponašanja - kako da dobije sve. I neće se naučiti granicama, a to je opasno. Jedan od najvećih problema koji ovisnici imaju je nedostatak granica, sklonost ekstremima, sklonost trenutnom zadovoljavanju potreba. Takvo ponašanje se sprječava dok je dijete malo i uči se iz djetinjstva.

Sretno i piši kad stigneš... Pozdrav ;)
Post Reply