Marihuana

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Marihuana

Post by ziki »

Marihuana je vec diskutabilna tema..
O stetnosti se uglavnom prica i kod nas i svuda u svetu, za razliku od nas u pojedinim zemljama se prica i o humanoj upotrebi i koristi koju marihuana moze da ima.
Kod nas je taj iskljuciv stav da je trava stetna i da vodi ka tezim drogama i tu se prica zavrsava.
Sta onda da kazemo za amsterdam ili neke zemlje zapadne evrope gde se preporucuje od strane lekara, i gde ljudi sa odredjenim problemima i stariji ljudi koriste kao lek.
A toga ima, i obicno se pacijentu preporuci odredjena sorta kanabisa koja je pazljivo i legalno uzgajana.
Ima i varijanta gde se isproba vise vrsta pa koja ti odgovara lepo dobijes zapakovano od sluzbenog lica kao u apoteci i odredi ti se neka doza dnevno, u odredjenom delu dana ili kad se pojave neki simptomi koji treba da se lece ili ublaze marihuanom.
Ali je jasno i tamo i ovde da preterivanje, svakodnevno i godinama pusenje slabi pamcenje i mozak ipak trpi i ima nezeljene efekte.
Fizicke zavisnosti od marihuane nema i to je cinjenica.
Moze da bude neki psihicki poremecaj koji bi doveo i do fizickog problema, tipa umora, nesanice ili preteranog spavanja i jela ali tamo gde se koristi legalno onda se i kontrolise i koristi pravilno.
Kod nas se pusi sve i svasta, neki ljudi imaju paranoju i strasne osecaje depresije, straha i panike.
Definitivno nije za svakoga, jer ona uglavnom pojacava vec postojece raspolozenje i psihicko stanje tako da depresivnim osobama i psihicki nestabilnim moze da bude vrlo lose iskustvo sa losim tripovima, halucinacijama itd. dok nekom cvrkucu pticice i vozi se kao po snu..
U berlinu gde odlazim povremeno u vreme novogodisnjih praznika ili kad sam na odmoru dozvoljeno je imati 5 grama kod sebe i u kofi shopovima mozes uvek da sednes narucis kafu,caj ili neko pice i da zapalis dzoint fino i kulturno, i tu policija nema nikakvu nadleznost.
Mogu samo da sednu sa tobom i da popuse...
A i neka puse...
Ja volim tu i tamo da zapalim, bilo je perioda kad mi nije prijalo.
To je tako kad sam imao nekih problema, zivotnih onda bih se pod dejstvom trave dodatno opteretio i zakucao u bedak.
Nju treba kontrolisati u glavi pravilno, mnogo puta sam zapalio tako sa ljudima koji bas nemaju iskustva a hoce da puse pa onda kad se naduva 2 sata ne progovori ni jednu rec, pa pocne da mozga mnogo i da razmislja o svakom svom pokretu ili se jednostavno ukoci i nezna sta ga snaslo, pokaje se sto je popusio.
...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Marihuana

Post by demijan »

A toga ima, i obicno se pacijentu preporuci odredjena sorta kanabisa koja je pazljivo i legalno uzgajana.
Tacno,ovde kod nas se loze na ove prskane,hibridne gde jedna pljuga otkone njih trojicu i onda se zalivaju sa alkoholom i postanu najpametniji i najjaci na svetu.
Fizicke zavisnosti od marihuane nema i to je cinjenica.
Nema kod normalnih ljudi koji imaju meru i kontrolu a kod napaljenka cim uzmu neki dinar iznapusavaju se ko ludi i posle naravno nemaju za leba...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Marihuana (droga ili ne?)

Post by pop@j »

ziki wrote: Mogu samo da sednu sa tobom i da popuse...
A i neka puse...
Ja volim tu i tamo da zapalim, bilo je perioda kad mi nije prijalo.
To je tako kad sam imao nekih problema, zivotnih onda bih se pod dejstvom trave dodatno opteretio i zakucao u bedak.
Nju treba kontrolisati u glavi pravilno, mnogo puta sam zapalio tako sa ljudima koji bas nemaju iskustva a hoce da puse pa onda kad se naduva 2 sata ne progovori ni jednu rec, pa pocne da mozga mnogo i da razmislja o svakom svom pokretu ili se jednostavno ukoci i nezna sta ga snaslo, pokaje se sto je popusio.
Ili furaš drogu ili droga fura tebe :D
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Marihuana

Post by dina_d »

bravo zki ..super si to pojasnijo ...dolicno obrzlozio ..sve sto je pretjerano nije dobro ...
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Marihuana

Post by W.White29 »

Duvam jednom u par mjeseci i to samo uz alkohol ,i tako prije par dana frend dok smo cugali izvadi neki joint ja sam povukao koji dim ozednio salio jos koje pivo,ajd sve fino malo me ustondiralo kad odjednom bum neka me vrtoglavica uhvati...tad se malo usra i krenem umisljati u glavi da cu se srusiti,pa znoj pa srce lupa ustvari mozda sam to i umislio ...pocinjem da pizdim ,mislio sam da cu odljepit samo panika paranoja neka umalo nisam zvao hitnu haha al nekako dodjoh sebi i umirio se...bljak jebo me svak ako to strpam vise u usta,ne sjeda pa ga jebi:rolleyes:
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Marihuana

Post by W.White29 »

Al evo opet pijan...pa ja imam osjecaj da mi se neko posere u casu,da bi ja nastavio piti alkohol iz nje...koja je to zedj ,ljubav prema toj supstanci t nije normalno.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Marihuana

Post by preispitivac »

W.White29 wrote:Al evo opet pijan......koja je to zedj ,ljubav prema toj supstanci t nije normalno.
Jok, to ti je neljubav prema sebi, tj, zivotu kakav vodis, situacije koje te snalaze...
Jurim rep
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Marihuana

Post by Param-parcad »

Ja sam neko veče se napio,izvukao par jointa i pao u nesvest,preko stola se prosuo...krenula mi pena na usta...rekao sam tad da vise nikad necu piti i odmorio samo jedan dan...prema tome...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-gMiJFbv ... e=youtu.be[/youtube]
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Marihuana

Post by Vivaldi82 »

ne prija mi trava i ne mogu da varim ,ne duvam preko 10 godina ,al volela bi da se vratim u priod kad sam duvala samo vutru ,tako bezlazleno razmisljala o tome ,vratila bi se tamo da s vutrom prestanem i sasecem zavist u korenu ,jer nisam bila sposobna da na njoj ostanem ,al ima ko moze i siguran je jer nije uzeo drugo ni posle visegodisnje upotrebe , trava ..mozda 1-2 mesecno ,a bolje ni toliko
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Marihuana

Post by W.White29 »

Ja se lose osjecam i dalje nakon tog duvanja i napada panike,osjecam kao da se neka tjeskoba strah uvukao u mene,ciste glave sam cak osjetio neke manje panicne atake.Juce umalo nisam pobjegao s kafe dok sam sjedio s drustvom glava mi je katkad ko balon od helijum,unervozim se ubrza mi se disanje i to uglavnom ujutru.Pribojavam se trenutno mnogih situacija koje sam ranije odradjivao bez problema.
Hoce li ovo proci,da li da trazim neku strucnu pomoc??,iako zaista ne zelim da me trpa neko lijekovima doduse juce popio lex da me umiri pijem i kantarion caj
Post Reply