Marihuana

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Marihuana

Post by sanela »

Srce wrote:Ja sam pusila 8 godina marihuanu i bila sam u shitu samo kad nisam imala travu,a kriza se javljala.Inace,nikad je necu olajavati i crniti,jer *oooooooooona je bila tako lepa,jos u meni zivi san,da je volim beskrajnooo,makar samo jedaaan daaaan* :-D Zaista je tako.Ovog puta sam se bas lako skinula sa trave,bez problema i ne nameravam jos dugo opet da zapalim jer se u januaru poradjam,treba bebu da cuvam,ovo-ono..majka koja rola dzoint uopste nije lepa slika..... Mozda cu nekad opet zapaliti,ali to,za sada,nije skoro........Pozdrav!
Supeeer, draga!
Baš mi je drago.... Samo naprijed...
Ovo boldirano je istina koja treba da ti da motivaciju da budeš okej.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Marihuana

Post by nepopravljiv »

kako nije ruzna slika trudna i motas djokavac ruzna slika je da pusis cigare a trudna sa stomakom a ne djoint.a da se ne prica kolko je stetno za zdravlje,malog makanjceta.
Mona Lisa
Posts: 3
Joined: Tue Aug 28, 2012 1:23 am

Re: Marihuana

Post by Mona Lisa »

Ćao svima, prijavila sam se samo zbog marihuane, nemam iskustva ni sa jednom drugom drogom, osim još sa cigaretama i alkoholom i evo odmah da kažem, mislim da su ova druga dva za mene mnogo gori zlotvori od trave. Obično sam veoma iskrena, stoga se po nekad dešava to da ljudi ne mogu da me saslušaju i odbace komunikaciju bez ikakvih objašnjenja i realnih argumenata...nadam se da to ovde neće biti slučaj. Samo želim glasno da razmišljam, i veoma cenim dobro argumentovane odgovore, bez vređanja.

Moram o ovome da razmišljam i da čujem druga razmišljanja iz prostog razloga koji je sledeći: alkohol je legalan i ako znamo da je više od pola katastrofa, što saobraćajnih što porodičnih nastalo zbog alkohola, a nemam nikakvih čvrstih dokaza ili informacija da je iko postao nasilan ili izazvao neku nesreću zbog pušenja trave. Ako preskočimo pitanje tinejdžera čiji mozak još nije skroz formiran, kako marihuana može biti loša ili dobra za odrasle ljude koji je možda koriste kao ja na primer, radi koncentracije na svoj posao? Često mi je zbog stresa ili ko zna čega teško da se skoncentrišem na nešto što bi trebalo, ne mogu da se organizujem i ulovim pravi trenutak, kao da me sam život i nekakva inercija vode u propast. Dakle, ja nisam depresivna ili nesrećna, samo nisam dovoljno oštra i odlučna kada osećam da nešto treba da uradim. Trava me pokrene u pravcu rešavanja gomile problema, nešto kao kad Erik pojede bananu. Dospeh na ovaj forum možda samo zato što mi se diler ne javlja, pa mi je malo teško, ali nikad ne bih probala nešto jače, zapravo bilo šta što ne raste u prirodi.
Malo mi je teško da gledam kako se mnogi ljudi bore toliko protiv trave kao da je ona najveće zlo na svetu, meni se više čini kao dar prirode, tj. na mene tako deluje. Prošla sam i trenutke paranoje i panične napade, dok sam bila tinejdž, ali sva sreća tada nisam puno pušila i imala sam pauzu od desetak godina. Onda mi je nekako opet palo na pamet da bi trava mogla da mi pomogne i sad bukvalno mogu da suzbijem ili prebrodim svaki nagoveštaj paranoje ili panike i da tu energiju usmerim na neverovatno pozitivan način. Mislim da sve to mogu i bez trave, ali mnogo teže, kao da umesto biciklom moram peške. I sva ta priča oko promene mozga, kao da ne ide do kraja, do suštine, jer poznato je da ljudi iskorištavaju samo mali procenat od mogućnosti mozga...da li je taj podsticaj koji trava pravi zaista toliko loš? Molim iskreno, šta vi mislite?
Pozdrav svima.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Marihuana

Post by preispitivac »

Kako ko. A zamisli klinca ili klinku od 15 godina kako rusi barijeru "odoh da se naduvam" i sta ce posle da se desi. Ceo dijapazon odluka odlazi dalje za tim, nevezano ili vezano za drogiranje. A ne mozes se skoncentrisati na travi bolje nego bez, nemoj mi to pricati. I zavisi koliko popusis, kazes "pauza 10 godina", a sad opet duvas, ako si skoro pocela pa te vozi euforijica oko toga, ok, zato i jesi ovako pozitivna. Dok ne pocne da te gricka paranojcic 8) .

Nemoj loziti decu da je trava OK. Ok je trcati na stazi
Jurim rep
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Marihuana

Post by demijan »

preispitivac wrote:
Nemoj loziti decu da je trava OK. Ok je trcati na stazi
=D>
Koliko smajlica ima :D tek sada sam provalio
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Mona Lisa
Posts: 3
Joined: Tue Aug 28, 2012 1:23 am

Re: Marihuana

Post by Mona Lisa »

Moram da proširim malo svoju priču, da ne bi bilo zabune. Još uvek mi se diler ne javlja, ne znam da li je uhapšen ili samo negde na odmoru...Pomisao da je uhapšen po meni divan čovek za kojeg ne znam da prodaje išta osim trave, me jako rastužuje. U svakom slučaju, nakon pomenute pauze od desetak godina, pušim travu sa manjim ili većim prekidima već 4-5 godina i moram da kažem da mi mnogo pomaže upravo u koncentraciji na posao, u sređivanju kuće i svega u svom životu čemu je sređivanje potrebno. Jednostavno pomaže mi da živim normalno, inače sam jako neorganizovana i inertna. Ja sam od onih što bi se borili za to da trava bude legalna, naravno preko apoteke uz lekarski recept, kao lek, jer ona to i jeste.
Verujem da kad bi me neki psihijatar procenio, da bi me podržao da je konzumiram. A što se tiče paranoje, verujem da u većini slučajeva ona nastaje zbog straha ljudi što uzimaju nešto što je zabranjeno. Krivica i strah, s druge strane blagodeti opuštanja i kontemplacije...lepota jedna, navedu čoveka da se krije i beži, sakriva svoju sreću i mir, počinje da ih brani izmišljajući ljude koji ga jure itd...Moram takođe da pojasnim da nisam za to da tinejdžeri ili labilne ličnosti puše travu jer oni vrlo lako u tome vide samo zabavu koja se posle pretvori u pakao naravno. Mene trava uopšte više ne radi u tom smislu euforije, samo me opusti toliko i pokrene da se organizujem na svoje obaveze i mnogo mi pomaže baš u tome da budem odgovorna, aktivna, u miru sa samom sobom...Da li iko ovde misli da bi marihuana trebala da bude dostupna u apotekama? Da li sam ja ovde najgori lik što to mislim? Kapiram da ljudi imaju mnogo gore probleme i žao mi je. Nikako ne bih rekla klincima da je trava ok. Trčanje na stazi je zakon :wink: Ali i dalje mislim da je za mene ipak dragoceni lek i teško mi je što moram da prelazim sa druge strane zakona da bih sebi obezbedila svoj lek. Ipak je valjda neki zakon istine i pravde iznad ovozemaljskih zakona koji se i onako stalno menjaju, često zloupotrebljavaju i šta ti ja znam.
Pozdrav
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Marihuana

Post by preispitivac »

Ja prosto ne verujem da je to najbolje resenje. Kao prvo stetno je za pluca, kao drugo mozak se slepa sam o sebe, kratkorocna memorija mora da je u haosu, jedino ako ne pusis dzoint sedmicno, to bi i nekako bilo ok. Ali opet, verujem da postoje bolja resenja za tvoju inertnost i rasejanost, probaj sa fizickom aktivnoscu, to razbistruje mozak dosta, i covek se bolje oseca kad vezba fizicki. Sesti i navariti se, ne deluje mi nekako zdravo. Popusio sam trave brdo, znam i brdo ljudi koji su popusili i vise, niko od njih mi ne deluje skoncentrisano, orno ili pozitivno da radi, radi na sebi, napreduje.

Glupo to mozda zvuci, ali bolje pesaciti, trcati, plivati, citati knjige, gledati filmove, kopati jebenu bastu da se covek sredi cak i psihicki.
Jurim rep
Mona Lisa
Posts: 3
Joined: Tue Aug 28, 2012 1:23 am

Re: Marihuana

Post by Mona Lisa »

Da, verovatno si u pravu. Nisam pušila džoint sedmično, već svaki dan bar jedan do tri maksimum (možda bih i više da se nisam krila)i tako nekih mesec dana...zapravo 5 godina ko što rekoh sa prekidima, ali sad poslednji put uzastopno svaki dan, nekih mesec dana...Sav taj normalan život, kretanje, knjige, druženje, sve mi je teklo savršeno, još sam bila i vrlo produktivna u svom poslu... Sad se osećam čudno nakon 15tak dana bez trave. Ali mnogo sporije i nezadovoljije samom sobom, iako ne verujem da iko primećuje bilo kakvu razliku u mom ponašanju, nekako sam za druge uvek ista, sve ja radim što treba, samo mi je mnogo teže da sve to postignem. Jedino je moj partner znao šta radim i to mu je bilo ok iako on nije uzimao. I samo smo dva tri puta pušili zajedno kod nekih prijatelja koji inače retko duvaju i ne vole time baš da se hvale, a družimo se takođe sa dosta ljudi koji su potpuno strejt, čak ni ne puše cigare i ne piju i dragi su nam ti ljudi. Uglavnom, čitala sam malo neke priče ovde na forumu i onda shvatim koliko sam površna i kako je ovo dragoceno mesto za podršku i buđenje mnogih divnih duša uspavanih dugogodišnjim tretmanom raznim hemijama. Eh, život nije lak, a ja nađoh način da sebi olakšam ili je baš ta misao ono najgore što treba da me zabrine...kad nisi svestan koliko si zastranio. Najradije bih se prepustila nekom psihijatru da mi pomogne da shvatim svoje blokade kada ne duvam, ali nemam ni vremena ni novca da si priuštim takve tretmane, za par dimova se uvek nađe i problemi rešeni. Zato i mislim da je trava lek, jedino što bi ga verovatno trebao propisivati i dozirati iskusni psihijatar u cilju lečenja i izlečenja kao i kod svake bolesti gde se na kraju podrazumeva prestanak uzimanja leka. Ali pošto ja nemam psihijatra...radim šta znam i umem najbolje što mogu. Verujem da je moj problem gomila emocionalnih trauma i ožiljaka koji me sprečavaju da sebi dozvolim da budem srećna, pozitivna i aktivna...ne može to tek tako da se prevaziđe odlukom da trčiš i vežbaš. Ja čak ne mogu po nekad ni da donesem bilo kakvu odluku. Baš mi treba neko da pričam o svemu tome, neko stručan... Dopada mi se nivo iskrenosti koji ljudi ovde imaju, ako ništa drugo na tom planu su bivši narkomani evoluirali kao ljudi više od mnogih drugih, bar na ovom forumu. To je jako pozitivno. Ono što ja vidim kod sebe zajedničko sa svim tim ljudima je teret prošlosti koji vučem za sobom, iako to nije heroin ili bilo šta slično, mnoge stvari mogu da osakate ljudsku psihu. Izvinjavam se zbog grube reči, nadam se da niko ovde nije osakaćen i verujem da nije. Samo što je naša prošlost kao bunar iz kojeg se penjemo u budućnost dok je za mnoge ljude lepa staza kojom šetaju.
Drž te se alpinisti :supz:
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Marihuana

Post by preispitivac »

Ne treba ti trava kao sredstvo za razmisljanje, cini mi se da je tako shvatas, a znam i sto. Bolje strejt, jest' dosadnije ali je bolje, kad si zadovoljan-zadovoljniji si, kad si nesrecan, manje si nesrecan bez trave. Trava te uhvati u kolevkicu i samo ljulja, ljulja, ljulja... A nista. Jos te mozak laze da je sve OK.
Jurim rep
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Marihuana

Post by pop@j »

@preispitivac pijem neki voćni čaj, i pitam se jeli zdrav?
dok je na stolu svježe voće ali, treba doči i uzeti :mrgreen:
Volim svoju lulu, jest da mi je Španać iz konzerve ali, nije sve idealno 8)
@Mona Lisa imam u kući francuskog Konjaka, kao čokolada, ali ne znam sam piti:drinkers:
to, sorry za upad u "razmišljanje" najveću "hrdžu" što sam zapalio bila je upravo iz apoteke, nekakva cigareta za odvikavanje, :vom:
PS3 wrote:sviđaju mi se ovi.smajlići
"Selo moje veće od Pariza u tebi je Marihuana sama nikla" :rock:
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
Post Reply