KOCKAR U DUSI

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KOCKAR U DUSI

Post by ivica »

Šmizla wrote:Od moje kume muž se prije neke 2 godine pokušao ubiti zbog kocke. Uvalio se u dugove a žena nije ništa znala, a on se bojao da joj kaže da nebi izgubio nju i djete. Poslije toga je dugo išao na razgovore na psihijatriju i sad je ok (tačno se sad bojim da ga ne ureknem). Inače je i on iz Banja Luke.
Razgovori su bili sve što je njemu trebalo. Jer njegov pokušaj suicida nije bio ništa drugo nego vapaj za pomoći i razumijevanjem. Da najprije razumije sam sebe u potpunosti prije svega, a tek poslije da ga skuže drugi.
Svačiji vapaj se ogleda na drugačiji način i jedno je sigurno - nitko ne može sam.
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: KOCKAR U DUSI

Post by demijan »

demino wrote:joooooj majkoooooooooooooo.........
DAJ LJUDI SPASAVAJTE AKO BOGA ZNATE.....
nemogu vise ovako da zivim,hocu da prestanem ovo sve da radim pod hitno,totalno ludim od ovoga...
ima li na ovom forumu iko ziv iz Banjaluke da je spreman pomoci covjeku u nevolji,bar rijecima,neko ko je prosao nesto ovako slicno ili neko koje prevazisao bilo kakvu ovisnost....
3 dana sam trpio da ne kockam,a juce otisao i sreca prokockam samo 20km i tu se zaustavim,danas 10...nije mi zbog para,nego necu uopste da kockam...ajd ako ima iko ziv a da hoce pomoci i saslusati nek se javi na PP :roll:
Zamoli roditelje da ti pomognu.Nadji pravu profesionalnu pomoc,koliko sam razumeo imas tu mogucnost.Pusti ti bivse i sadasnje narkomane i kockare.Ko zna na kakvu minu tu mozes da naidjes.
Sve najbolje...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: KOCKAR U DUSI

Post by Šmizla »

ivica wrote: Razgovori su bili sve što je njemu trebalo. Jer njegov pokušaj suicida nije bio ništa drugo nego vapaj za pomoći i razumijevanjem. Da najprije razumije sam sebe u potpunosti prije svega, a tek poslije da ga skuže drugi.
Svačiji vapaj se ogleda na drugačiji način i jedno je sigurno - nitko ne može sam.
Znam da je pričao o tome i na tv-u, pisao i neku vrstu dnevnika kod njih na psihijatriji, uglavnom sarađivao je sa doktorima što je jako bitno. Dugo poslije toga nije radio i imao dodira sa novcem, čuvao je djete. Problem je što njegova žena i dan danas živi u tom strahu i ne vjeruje mu. Ono što je dobro što je on svjestan da joj on mora vratiti povjerenje svojim postupcima. Ne buni se kad ga provjerava. Svjestan je svoje greške. Radi već par mjeseci i nadam se da je to iza njih za sva vremena.

Probaj i ti da potražiš stručnu pomoć, nemoj da te bude stid.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
demino
Posts: 19
Joined: Wed May 09, 2012 9:47 pm

Re: KOCKAR U DUSI

Post by demino »

ma nije me sramota....cak sta vise,bilo bi mi drago da ima neka ustanova da se obrtim,ali po netu sam gledao sve u hrvatskoj,medjugorju,i to nista nije ya kockare,nego nesto univerzalno...
uglavnom trenutno nisam toliko kritican ...NADAM SE DA CU NACI NEKO RIJESENJE,a sto se tice staraca,oni su me cupali 1000 puta i nece vise ni da uju,stari mi je dao posao,a pare neda za dugove,imam platu pa nekako se borim... :)
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KOCKAR U DUSI

Post by ivica »

Šmizla wrote: Probaj i ti da potražiš stručnu pomoć, nemoj da te bude stid.
Ko ? `el ja?
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: KOCKAR U DUSI

Post by demijan »

ivica wrote:
Šmizla wrote: Probaj i ti da potražiš stručnu pomoć, nemoj da te bude stid.
Ko ? `el ja?
pa ne ti si sada jedini normalan ovde :D
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: KOCKAR U DUSI

Post by Šmizla »

ivica wrote:
Šmizla wrote: Probaj i ti da potražiš stručnu pomoć, nemoj da te bude stid.
Ko ? `el ja?
Ne, ne...nego demino. :) Mada nikom nije na odmet potražiti stručnu pomoć. ;)
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: KOCKAR U DUSI

Post by preispitivac »

Ovaj kockar je car majke mi :). Sto kaze Nani jaraneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ufffffff, al ga zakuva. Srecno brate, izbori se nekako
Jurim rep
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KOCKAR U DUSI

Post by ivica »

Kad nitko nije stručan za potražit pomoć :-)
ignorance is bliss!
demino
Posts: 19
Joined: Wed May 09, 2012 9:47 pm

Re: KOCKAR U DUSI

Post by demino »

hmmm juce 30km,danas 70km... sutra ce opet pretpostavljam biti jedno 30-40 i tako do plate,kad dodje plata onda cu nekak skrpariti da pokrijem dugoveeeee......oooo majko moja mila....
Post Reply