DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by sanela »

nepopravljiv wrote:ljudi jeli se kome desavalo da nije mogo otvorit forum narkomanija.ba zadnjih nekoliko dana ja ovu stranicu imam u bookmarks i zadnjih nekoliko dana kad god sam pokusao otvoriti stranicu pisalo da nemoze ono kao da ne postoji pa sam onda probao sa telefonom uci ista stvar.jeli to bilo nesto do mene ili visa sila?
Mislim da je do tebe.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

e ako znam sto je ovo nekoliko dana nisam mogo otvorit ovaj forum sve je radilo normalno ali kad krenem narkomanija.ba pise problem loading page.mozda je i do interneta jer sam mako stari i uveo kablovski.
noo nema veze sad radi sve kako je nestalo tako se i pojavilo.
poceo sam bes staka da malo oko kuce idem stap samo koristim i to mi zena donjela neki tobos slonova kost drska,slonova kost je to kolko je i moja desna potkoljenica prirodna a ne aluminisko plasticna.ali je lijep za oko tripovao sam da nadjem nekog da mi napravi da ga rastavljam i da mogu izvuc kao noz a kad ga sastavim da bude stap kakve meni djecije ideje padaju po sat vremena mislim kako je to sjajno a posle vidim obicna glupost.inace svi me tapsu po ramenu i govore bice dobro.poso sam bio kod psihijatra a neznam ni sam zasto osjecam se ok.nemam depresija poriva za drogom.malo pricao sa doktorom smijali se pricali neke zezancije tipa sjecas se onaj put kad si doso aaaa xaxa kakav si bio mislio si da ces me prevarit da ti napisem recept za trodone.uglavnom bio sam kod njega dao mu 30 e neznam ni ja zasto i nemam namjeru ici vise.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nanii »

Pa gdje si Nepopravljivi, samo da te pozdravim....

Dobro se ti nosiš sa svim tim.ali koliko god, mislim ipak da te muči to više nego što pokazuješ......pa dobro ti je s nekim pričati o tome. Mislim, neću sad nešto da se petljam, samo nije loša stvar........te psihoterapije, savjetovanja i to. Dolazila je jedna žena, Amerikanka u Sarajevo, koja se profesionalno bavi time, znaš da je to kod njih normala. I par nas djevojaka je išlo kode nje.......i znaš šta, ja sam ostala zadivljena, žena ti postavi par pitanja i izvuče iz tebe ono što ti nisam nisi znao da postoji. Shvatiš uzroke nekih svojih postupaka, načina ponašanja, reakcija, strahova. Da ne dužim, dobra stvar.
DRž' se buraz
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by demijan »

uglavnom bio sam kod njega dao mu 30 e neznam ni ja zasto i nemam namjeru ici vise.
Definitivno sam promasio zanimanje...
znaš šta, ja sam ostala zadivljena, žena ti postavi par pitanja i izvuče iz tebe ono što ti nisam nisi znao da postoji. Shvatiš uzroke nekih svojih postupaka, načina ponašanja, reakcija, strahova.
ja nisam zadivljen sa njima zbog toga...Vise mi odgovara sto mogu nekom da pricam i izbacim nesto iz sebe a taj mora da cuti posle toga...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by sanela »

demijan wrote:
ja nisam zadivljen sa njima zbog toga...Vise mi odgovara sto mogu nekom da pricam i izbacim nesto iz sebe a taj mora da cuti posle toga...
Suština psihoterapije jeste da se preispitaš, pogledaš stvari iz drugog ugla i dobiješ uvid u neka svoja ponašanja i razmišljanja kako bi ih poslije mogao promijeniti. Psihoterapija se zasniva na dobrom odnosu. To je, za mene, umjetnost.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by demijan »

I ja mislim da treba da se razvije dobar odnos...Prva kod koje sam isao je imala divan osmeh ali verovatno nije imala sposobnosti,iskustva ili jednostavno zelje da se nosi sa mnom...Druga je bila bezobrazna i drcna i ja sam bio jos gori prema njoj.Kako da uspostavis kontakt sa nekim ako si bezobrazan?Treca osoba ima iskustva malo vise i za sada mi odgovara mada i tu moram ponekada da govorim sa skrivenim znacenjem ili uopsteno...Razumes verovatno,radis taj posao ali mogu i da pricam neke stvari koje ne da nisu za javnost vec jednostavno mi je neprijatno da ih bilo ko zna a da posle to moze da iskoristi protiv mene...
U svakom slucaju uhvatio sam sebe da volim i ja njih da proucavam i citam.Istovremeno kada ispricam recimo nesto, analiziramo te moje "ekcese" ali meni bas pomaze samo to pricanje...Barem sam povratio dosta kontrolu nad sobom i ako nisam uspeo da potpuno eliminisem neke stvari onda sam ih dosta suzbio...Ne znam...jos je to prerano...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

jest to dobro kazes Sanela ja recimo dok sam bio kod mog psihijatra pricamo mi smijemo se salimo ,nekad ozbiljnije pricamo,on me spasio da ne pocnem metadon da pijem jer kad sam ja trazio da probam da vidim kako ce ici on mi je reko ne treba ti probaj da vidis kako ce ici bez njega,svi vi narkomani piri pominjanju metadona lice vam se promjeni u smislu vauuuu daj,daj,medjutim dosta se razocara posle ovaj metadon je bezv.takva je prica bila jednom sa njim dok sam jos se mucio sa nogom i bolove imao i opravdavao to mozda metadon makne bolove i jos sto u glavu dovede na svoje .medjutim ta prica je pala u vodu jer nisam na kraj probbao sa metadonom.sad zadnji put kad sam bio nismo pricali o metadonu jer je to zavrsena prica vise smo pricali o nogi protezi itd.opustena prica neka reko mi da sledeci put dodjem sa zenom sto nevjerujem da cu ucinjet skorije jer neznam ni sam ne ide mi se nesto ne osjecam potrebu nista mi ne rece sto ja vec neznam.a sto znam mozda i podjem za jedno mjesec dana.
Demjane nisi promasio zanimanje xaxaxa dok sam iso kod njega u dom zdravlja ne placam nista ali on ima i privatno radi ordinaciju nema ono ko na filmove lezim na kauc on pored mene na stolicu sa papirom i olovkom sjedi i kaze pricaj mi o svom djetinstvu .muka me bilo da zakazuje u dom zdravlja i da cekam red posle nego sam direktno poso privatno kod njega,naravno to se placa privatno kad se ide.mada dobro zboris nije losa satnica od 30e. :D
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by demijan »

gde losa,dobar majstor na gradjevini radi ceo dan od ujutro do uvece za te pare ali brate ljudi se skoluju za to,uce praksuju se da dostignu taj nivo...Najbolji poslovi su ti da imas da kazem zanat u medicini.Zubari,psihijatri,profesori uhh idealno zanimanje posebno za zene...Deca bi i na to trebalo da obrate paznju prilikom upisa skole,naravno ako su u mogucnosti i imaju tih interesovanja...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

samo da se po falim dobijacu od drzave 90 eura na racun noge sa svim mogucim vezama koje su se potegle po socijalnom i komisija i cuda neznam ni ja sto se tu cinjelo uglavnom izgleda da tolko vrjedi noga mozda u paru vise se dobija :D :D :D .sve ce to narod pozlatiti.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by demijan »

nepopravljiv wrote:samo da se po falim dobijacu od drzave 90 eura na racun noge sa svim mogucim vezama koje su se potegle po socijalnom i komisija i cuda neznam ni ja sto se tu cinjelo uglavnom izgleda da tolko vrjedi noga mozda u paru vise se dobija :D :D :D .sve ce to narod pozlatiti.
hahahaha e sve ce to narod pozlatiti...gde se seti toga...ja imam besplatnu zdravstvenu zastitu,ne placam participaciju ali posto su mi nekako izracunali da sam ispod 20% ostecen primam i neki minimalac ali i racune za struju,infostan takodje mnogo manje placam.ma sve sto mi daju ja zadovoljan.e sada za visak moram da se snalazim :mrgreen:
Mislim da i ti mozes da iskoristis isto to za racune,ne znam kako je sada kod vas to...I to znaci nesto...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Post Reply