DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

u nedelju sam bio pozvan na svadbu i pio sam koka kolu i uspio sam da mrtav ladan kazem nemogu nije me volja kad sam bio pozvan da se smrka kokain ,ali sam morao pucat iz pistolja.eto sto se cini po svadba mada mlada i mladozenja su strejt skroz ali zato nekolko svatova je kvarilo prosjek.caura iz pistolja zveknula u sljepocnicu starog svata dobro mu oko ne izbi.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by demijan »

ja sam nekada voleo a sada mrzim svadbe...verovatno zbog mojih nekih secanja oko toga.Moja svadba je bila ludnica,500 ljudi,sve gala i onda mi brat napravi haos,potuce se sa jednim rodjakom i iskasapi ga sa onim nozem za secenje torte...razmisljao sam o tome dosta kasnije i mnogi su mi rekli da je to baksuz.Verovatno su u pravu jer se kod mene ta prica lose zavrsila.sledeci put kada se budem zenio zovem samo dva svedoka i rucak sa plasticnim priborom.ozbiljno,ne bih voleo da me opet neko izbaksuzira sa nekom gluposcu.
I to pucanje isto...kod mene su isto ispalili bili jedno 1000 metaka,cak je i moj tata pucao iz kalasa.baksuz kazem ti iz toga moze da ispadne.postao sam sujeveran izgledami strasno...
e moj nepopravljivi,nemoj pogresno da me shvatis ali svi smo mi na neki nacin postali invalidi.ko psihicki,ko fizicki...vidi ti o cemu ja razmisljam u 3 ujutro umesto da spavam i odmorim jer moram da ustajem u sest,,,
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

ja nisam neku veliku svadbu pravio nekih 20 ljudi je bilo,nevolim velike svadbe ova u nedelju sto sam bio je bila bas velika.nznam ni sam nekako su po meni te svadbe precjenjene evo skace mi mala po tastaturi oce tom i jeri da joj pustim pozz
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

i evo mene amputirca ex narkoman ako se tako kaze ,radim zivim posao kuca,kuca posao i tako.od droga kafa i cigare.kutiju dnevno cigara i jednu kafu sa mlijekom ujutro. :D nemam velikih planova u zivotu niti nekih ideja kako da se obogatim od posla koji radim.povratio sam povjerenje ljudi oko mene uglavnom da mi zatreba mogu posuditi pare od ljudi dace mi dok prije bi mi nogu u prkno dali.mrs u kombi djukelo.procitam tako po nesto po forumu,novi likovi stari...
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

kakvu sam cuo pricu po prestolnici nase zemlje omladina se drogira flasterima.kazu kupuju flastere koji su protiv bolova.taj flaster se nalijepi i apsorbuje preko koze i bol nestaje valjda flaster namocen morfijumom.samo sto ga ne lijepe nego kidaju na male komade i zvackaju ili drze ispod jezika.pa onda izvade iz usta posle sat dva zvackanja spreme pa onda opet sutra ili kad oce ko opet mulja se kroz usta.navuce se covjek na flastere nekako smijesno zvuci a istinito.kad sam cuo nisam vjerovao mislio sprdnja neka pa sam pogledao po internetu stvarno postoje ti flasteri.i to su neke astronomske cijene da covjeku muka dodje sto se sve ne radi pare da se uzmu :vom:
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by W.White29 »

Ah da vidio sam po tjubu i tv-u da se ameri rokaju sa tim,imaju fentanyl lizala i flasteri raja po predgradjima vecih Usa gradova ih cucla ko chupa chups.
Junkoze izbudalise kako ne mogu vise nabaviti oxycodone tamo,jer je preskup i te nove oxy tablete imaju nekavu zastitu protiv instant high(zloupotrebe),pa se okrecu heroinu (koji je mnogo jeftiniji) i ostalim opiat sranjima.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

pozdrav svima iz megalopolisa moskva minus 20 mrtvi na groblje ne trule prije proljeca.uglavnom razlog sto pisem je sledeci ovamo na ulicu rusi se rokaju metadonom nekakvim ulicnim koji je u kristal prica mi rus kroZ smijeh podjes kod doktora i kazes mu da. imas problema sa metadonom doktor ti kaze navuci na heroin i dodji za mjesec tako je bilo do prije koju godinu dok nisu provalili lijek. koji se zove lirika pokriva potpuno metadonsku kriZu sem proliva ali sve.zvao sam druga koji pije met reko mu za tablete u crnu goru.vec 15 dana pije liriku i kaze nema kriZe ali sere svako malo u wc. i psiha ga zeza losije spava ali bolova znojenje i ostali simptomi nista ja sad neznam jeli ja kasnim dodji juce ili je ovo nesto novo ali rusi se stim skidaju sa meta i heroina i dje je vojadjer?
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by nepopravljiv »

E Da malo i ja recem koju,ok sam sto se tice droga lakih teskis i onih izmedju :D .ali uvatio sam sebe da zadnjih nekoliko mjeseci popijem po 2,3 ,4 piva kako kad i to vec oko 12h ja otvaram pivo.zena me radi toga kritikuje ja odmahujem rukom.ali kad razmislim neznam ni sam sto da mislim.prije sam volio popiti ali nikad nisam imao problema sa alkoholom.mislim da nemam ni sad ali zena me tako iskritikuje kad vidi da nacinjem drugo pivo da ja upanem u neku vrstu paranoje.nekako se osjecam krivim.sad ne popijem ja tolko da padam ili zaplicem jezikom ne pijem zestoka pica kako sam znao prije.nekako mi je banja pogotovo kad se najedem dobro da popijem 1,2 zidarska piva.i tako svaki dan.ali zena zna da me tako opere i nagazi,pricom otac ti pije oces ko on nemozes svaki dan piti pivo.nekako mozda ce nekom izgledat smijesno popit 3,4 piva.neznam ni sam sto da mislim jer ne prestavlja mi problem sem sto moram zeninu kritiku slusat teze mi je to no ista.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by ziki »

Jedino da promenis zenu i nema glava da te boli.. :drinkers:
...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: DjECEMO ZNAMO LI DjECEMO?

Post by sanela »

Šalu na stranu...
@nepopravljivi, super što si se javio i što si OK. Drago mi je baš. Hvala ti što si podijelio šta se dešava s tobom kad je alkohol u pitanju. To o čemu pišeš je česta situacija kad se prekine sa drogama.
Kad ljudima koji nisu nikad imali problem s drogama i alkoholom kažeš da ti žena pravi problem zato što ti svaki dan popiješ pivu-dvije oni će pomisliti da ti žena pretjeruje i da te treba ostaviti na miru, jer to nije nikakav problem.
Međutim, kad pogledaš na cijelu priču iz perspektive svoje žene, koja je s tobom prošla svašta zbog tvog drogiranja, onda trebaš stati, zamisliti se i zapitati se zašto ti ona pravi problem. Nju je strah da te piva ne vrati tamo, iz čega si se teškom mukom iščupao, a ona vjerovatno nema više snage da se s tim bori ponovo. Pitanje je, imaš li i ti? Nemoj zaboraviti, alkohol je psihoaktivna supstanca.
E sad, ono što ću te ja, iz svoje perspektive, pitati jeste: "Za šta ti služi alkohol?" Za opuštanje? Na koje se još načine opuštaš? Ako je to jedini način onda je to problem.
Dalje, ovisnici o drogama su skloni jednu supstancu zamijeniti drugom. Alkohol često služi za to, jer je društveno prihvatljiv. Međutim, ponavljam, alkohol je psihoaktivna supstanca, stvara toleranciju i da bi se postigao opuštajući ili kakavgod efekat (uglavnom onaj koji želiš) potrebno je povećavati količinu. I onda jedan dan skontaš da je sranje piti toliko pive, pređeš na žestoko piće ili nešto drugo...
Dodatni riziko faktor kod tebe je što ti je otac alkoholičar. Trenutno čitam o nekim teorijama nastanka ovisnosti i postoje teorije o genetskoj predisponiranosti za alkoholizam, u slučaju očeva/majki alkoholičara.
Šta ti predlažem? Razmisli zašto piješ? Nađi druge načine na koje možeš postići to što postižeš alkoholom - šetnja, kafa s drugom vani, odlazak u kino, čitanje... nešto... I probaj piti pivu dva puta sedmično. Ono, da se nagradiš, u posebnim prilikama. Vidi hoćeš li moći tako kontrolisano piti. Ako ne budeš mogao, ako ti se bude pilo češće, onda si u problemu, bez obzira što je riječ o pivi. Onda jedno vrijeme prestani piti skroz. Neće ti biti lako, ali izdržo si ti i teže situacije u životu.
I obavezno, sa ženom razgovaraj o ovome. Sretno i javi šta si odlučio!!
Post Reply