Prijatelj i njegovo samouništavanje

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by misty »

Po svemu što si naveo i ja sad mislim da je dop!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by Modesty »

trodon ili heroin,tvoj prijatelj je težak đankoza i neznam uopće kako mu možeš pomoći.......investiraš se za DŽ....on priča kako mu je lijepo i šta ćeš ti onda tu,da ga ubjediš kako mu nije lijepo????Pa to nebi uspjeli ni mi sa dugim stažom,naravno da mu je lijepo sve dok lako dolazi do toga...........ne možeš mu pomoći,ustvari,najefikasnija pomuć bi mu sada bila da ga se svi odreknete,da posle dejstva osjeti,vidi da je sam...on mora dotaći dno,osjetit posledice da bi počeo uviđat da to nije užitak nego robovanje i patnja.....ne troši vrijeme beskorisno....zvuči surovo ali strahovito istinito.
On je u tolikoj magli po onome što ti pišeše da do njega niti jedno tvoje slovo ne dopire....mora tu da se desi nešto više a ti na to ne možeš utjecati osim molit Boga da se što prije desi.
Okreni se svom životu jer će te on zavlačit u nedogled a ti dok si god uz njega sa takvim njegovim stavovima si kao njegov saučesnik.
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by rajouno »

heroin,potpisujem!!!
i vjeruj mi da ti krivicni zakon i pravosudje tu nece mnogo pomoci(to kazem kao skoro dip.pr)jer iako je trodon proglasen za opojnu drogu,i ako k.z sadrzi tacke kojima se kaznjavaju oni koji omogucavaju uzivanje ,prodaju i stavljanje u promet opojnih droga -nece se mnogo iscimati!!!
jedino,ako nij taj njegov prijatelj neki diler zesci,pa da mu se namjesti neka sacekusa-ali ,ponavljam ti,samo bi sebe uvalio u neprilike!
to ti ne treba u zivotu...dok tvoj drug ne odluci da promijeni svoj nacin zivota,ti tu ne mozes nista vjeruj mi!
mozda da ga iscimas na foru,kao znas da se radi heroinom-a ne trodonima..kao provalio si ga,jer si se raspitivao u medjuvremenu-cisto da vidimo njegovu reakciju?ne znam sta da ti kazem...
PER ASPERA AD ASTRA...
linker
Posts: 16
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:40 am
Location: Beograd

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by linker »

rajouno wrote:mozda da ga iscimas na foru,kao znas da se radi heroinom-a ne trodonima..kao provalio si ga,jer si se raspitivao u medjuvremenu-cisto da vidimo njegovu reakciju?ne znam sta da ti kazem...
Razmišljao sam... I ja isto mislim da bi to bio najbolji pristup.
Zato bi me i interesovalo da čujem na osnovu čega se ovde može zaključiti da se radi o heroinu, a ne o trodonu. (Opet naglašavam, potpuna sam neznalica što se droga tiče.)
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by rajouno »

ja ne znam puno o trodonu-ali o heroinu znam i previse!
prvo,od trodona ti glas nije usporen i promukao(ja kad god sam ga uzimala kod mene bi izazivao euforicne reakcije)
zatim,te detoxikacije od po 7-10 dan u drajzerovoj...nisam cula da je iko ikada toliko puta isao na detox od trodona,obicno su to heroinki zavisnici
dalje,ja licno sumnjam da neko moze 15 go da uzima trodone,jer prije svega rolerancija na njih raste brzo i ta doza koju on uzima- to bi trebalo da izgleda kao citav kamion trodona?
svako ko je imao posla sa trodonima,probao je i heroin(ar ove sto ja znam)i naravno navukao se...
ETO,SACEKAJ DA I OSTALI KAZU SVOJE MISLJENJE-ALI NE DOZVOI DA TE VUCE ZA NOS!ZNAM KOLIKO VJEST MANIPULATOR MOZE BITI..IZ LICNOG ISKUSTVA!
POZZ
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by heroinapg »

I moj potpis, a bio bi otpis za Prijatelja
linker
Posts: 16
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:40 am
Location: Beograd

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by linker »

Nisam se javljao neko vreme, jer sam poslušao savete sa ovog foruma, da nikome ne treba pokušavati pomoći bez njegove sopstvene želje za tim.

Međutim, ima novih momenata. Drug je sada, kaže, zaista čvrsto rešio da se skine jednom zauvek i za to traži moju pomoć. Dugo je ovih dana o tome pričao sa mnom. Imam razloga da mu verujem, jer mi je ispričao i kako je došlo do te njegove odluke: njegov šef na poslu (inače bivši narkoman, koji je "čist" poslednjih desetak godina) ga je "provalio" da se drogira i da na posao sve češće dolazi u stanju u kome nije najsposobniji za rad, što mu, naravno, kao i svakom šefu smeta, jer tada nema onu produktivnost u radu koju bi imao da je "čist".

Postavio mu je neku vrstu ultimatuma - da se skine jednom zauvek, ili, naravno, otkaz. Vidim da je drug to vrlo ozbiljno shvatio (eto i neke koristi od šefova). Pošto mu je šef dao nekoliko dana slobodno kako bi krenuo sa skidanjem, drug je rešio da od sutra prestane da se "radi". Mada mi se, istina, ne sviđa što kaže da je danas popio poslednjih 5-6 trodona koji su mu preostali u kutiji, umesto da ih je bacio (ako su uopšte u pitanju samo trodoni, kao što mnogi ovde primetiše, ali to ostavimo zasad po strani).

To je onaj lepši deo priče. E sad ide ono što me malo zabrinjava i u vezi čega bih voleo da čujem vaša mišljenja (naravno, ako imate savete i u vezi ovog do sada napisanog, dobrodošli su).

Naime, šef je rekao mom drugu da mu daje šansu, ali će ga kontrolisati da nije možda u skorije vreme uzimao drogu, tako što će mu s vremena na vreme davati da pred njim popije blokator (nije rekao koji), ili mu, bez njegovog znanja, staviti blokator u jelo ili piće. Jer, koliko sam čuo, a i pročitao ovde, blokatori se ne smeju uzimati dok ne prođe nekoliko dana od poslednjeg uzimanja opijata, inače može doći do vrlo gadnih komplikacija. Znači, neće mu davati blokatore svaki dan, ni svaki drugi dan, nego ređe - u nekim sasvim slučajnim razmacima i bez prethodne najave, što mu dođe kao neki test. Dakle, ideja nije da mu blokatorima pomogne da ne oseća efekat droge, nego da, ako drug odbije da uzme blokator, to će šefu biti znak da se ovaj drogirao u proteklih nekoliko dana. Ovo sve prenosim onako kako je meni drug ispričao.

Brinu me dve stvari, što sam i tom drugu rekao. Prva je, smeju li se blokatori piti tek tako, bez saznanja ili nadzora lekara i bez prethodno proverene krvne slike. A druga stvar, taj šef, dok je bio narkoman, dilovao je drogu da bi došao do para, a sad treba tom mom drugu, navodno, da daje da pije blokatore, pa i da mu ih stavlja u hranu i piće... Ne znam, malo mi to zvuči opasno?

I rekao je šef da će mu prvi blokator dati da popije već ovog vikenda. Nije mu ostavio baš puno vremena...

Inače, drug do sada nije nikad pio blokatore. Možda bi ovog puta blokatori, iako neredovni, mogli pružiti i neku pomoć u odvikavanju? A i ovaj novi pristup skidanju, kad zna da ima jasan razlog, a to je da zadrži posao koji ima, bi mogao dati neku nadu da ovo skidanje neće završiti kao sva dosadašnja? To mi uliva neki optimizam, ali me, kažem, malo brinu te dve stvari koje sam malopre naveo...

Čekam vaše odgovore a i hvala na svim dosadašnjim!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by azraaa »

ehmmmmmmmm...... a kakva je to firma bogati, gdje su sefovi tako "bliski" sa radnicima?
PDT_Love_07
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by ...iva... »

ako je ovo istina za šefa.. mislim da to nije dobro... možda on ima dobre namjere ali mislim da nije to način.... ali ako uspije super. :D
linker
Posts: 16
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:40 am
Location: Beograd

Re: Prijatelj i njegovo samouništavanje

Post by linker »

Dobio sam odgovore u vezi ovoga i u ovoj temi...
azraaa wrote:ehmmmmmmmm...... a kakva je to firma bogati, gdje su sefovi tako "bliski" sa radnicima?
E upravo mi to i jeste sumnjivo. Šefu nije u interesu da mu radnik bude zdrav, nego samo da bude radno sposoban. Bar u nekom periodu u kome planira da ga eksploatiše. Surovo, ali takav je kapitalizam. U tome i jeste suština cele ove priče.
Post Reply